NEF

Polaroid

Hep
bir adım ileri

Farklı sektörlerdeki başarısı ve hep daha iyiye ulaşma çabası, Timur Holding'i her geçen gün daha da büyütmektedir.

Timur Holding

Timur Holding ince düşünce ve tasarıma odaklanarak, Mersin’den sonra Türkiye’nin farklı şehirlerinde de standartların dışında, farklı projeler üretmektedir. 1977’den bu yana demir-çelik, akaryakıt ve arazi geliştirme sektörlerinde faaliyet göstermiş olan Timur Holding; bünyesinde bulunan enerji, lojistik, inşaat, teknoloji ve turizm sektörlerindeki çalışmalarıyla büyümesini hızla sürdürmektedir. Bugüne kadar toplam 200.000 m2’nin üzerinde inşaat projesini hayata geçiren Timur Holding, başta arazi geliştirme sektörü olmak üzere, faaliyet gösterdiği diğer sektörler de dahil toplam bedeli 350 milyon usd’ye yakın proje üretmiştir.

Enerji sektöründe ENG Enerji A.Ş. de dahil olmak üzere 4 ayrı şirketin sahibi Timur Holding, 7 hidroelektrik santrali yatırımıyla yoluna devam ediyor. Lojistik sektöründe sahip olduğu ve ortaklığı bulunan aralarında Logica Uluslararası Taşımacılık ve A.Ş. ‘nin de bulunduğu 3 ayrı şirketiyle yurtiçi ve uluslararası kara ve deniz taşımacılığı konusunda fark yaratan hizmetler geliştiriyor.

Turizm sektöründe ise Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş., dünyanın 2. büyük otel grubuyla anlaşarak özellikle İstanbul’da ihtiyaç duyulan farklı bölgelerde ve 1 milyon üzerinde nüfusa sahip şehirlerde yatırımlar yapmayı planlıyor.

Gayrimenkul sektöründe ise ERMN Yapı İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ve Timur Gayrimenkul Geliştirme yapı ve Yatırım A.Ş. bulunmaktadır. Son yıllarda inşaat sektöründe yoğun olarak faaliyet gösteren Timur Gayrimenkul de, 2004 yılından beri Timur Residence ve Lemontri projeleriyle konut sektöründe fark yaratmıştır. 2010 yılında yarattığı NEF markasıyla da ince düşünülmüş yaşam alanları tasarlıyor.


Devam Kapat