Ne aramak istiyorsun?
Sonuçlar
Sonuç Bulundu

Kurucumuz Erden Timur’dan

Defalarca üst üste Türkiye'nin en beğenilen ve en itibarlı gayrimenkul firması seçilip aynı zamanda Türkiye'nin en değerli 100 markası arasında yer alan tek gayrimenkul şirketi olmak, bulunduğumuz toprakların barınma sorununa çözüm teşkil etmek için de bizlere önemli vazifeler yüklüyor.

2010 yılından bu yana 40’tan fazla projede 30 binden fazla konut geliştirdik. Bunların yanı sıra hayata geçirdiğimiz inovasyonlarla gayrimenkul sektörüne pek çok yenilik kazandırdık. Çağın gerektirdiği gibi teknolojiye ve yenilikçi fikirlere yaptığımız yatırımlarla adımlarımızı atmaya devam ediyoruz. Örneğin; bir Nef keşfi olan Foldhome ile sadece Türkiye’de değil, dünyanın çeşitli şehirlerinde sektöre katma değer sağlıyoruz.

Cumhuriyet tarihinin, yani geride bıraktığımız 100 yılın dört yılda bir milyar ciroya ulaşan ilk şirketiyiz. Bugün geldiğimiz noktada ise 25 milyar liralık (1,34 milyar dolar) varlıkla birlikte 13 milyar liraya ulaşan öz kaynağımız ve son iki yılda dört kat büyüyen aktif büyüklüğümüzle var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. 

Yerel ortaklıklarla dünyanın birçok ülkesinde hatta farklı kıtalarda iş yapacak bir tecrübeye ve vizyona sahibiz. Geldiğimiz noktada Nef Global tarafında yaptığımız çalışmalarla artık gelirimizin %70’i yurtdışından geliyor. Bunu artırarak Türk bayrağını farklı ülkelerde dalgalandırmak ve ülke ekonomimize en büyük katkıları sağlamak önceliklerimizden biridir. 

Türkiye’nin kalkınması için uluslararası marka üretmesi gerekiyor. Bizim modelimizde değer üreten şey stratejimiz ve ürün bazlı katma değer anlayışımız. Bu nedenle Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere, Almanya, Dubai, İngiltere, Kazakistan gibi birçok farklı ülkede ve bu ülkelerin en değerli metropollerinde, Türkiye’nin uluslararası markası olarak faaliyet göstermekten gurur duyuyoruz. 

Deprem kuşağında yer alan Türkiye coğrafyasında yaşamını sürdüren her insanımızın en kaliteli konutlarda yaşaması için çalışıyoruz. İnsanımıza hak ettiği değeri verebilmek için dünyaca ünlü mimar ve tasarımcılarla birlikte, teknolojik imkânların çok ötesinde bir vizyonla girdiğimiz bölgelere değer katmaya gayret ediyoruz. 

Hayata geçirdiğimiz “81 Kent 81 Vizyon” projesi ile bölgesel ihtiyaçlara göre hareket edilmesi gereken vizyon şehirleri ve kentsel tasarım ilkesini, geliştirdiğimiz tüm projelerde uyguluyor, yarınlara yaptığımız yatırımlarla çevreye, doğaya, insana yani topluma saygılı, sürdürülebilir kentleşmeyi ana odağımıza alıyoruz. 

Nef, hayatta ilk aldığımız, son vereceğimiz nefes kelimesinden geliyor. En temel amacımız ise yine nefes kadar önemli. Daha iyi bir toplum oluşması için insana dair her şeye fayda sağlama üzerine kurulu Nef Vakfı ile her yıl 200 binden fazla insanın hayatına dokunuyor, derdiyle dertleniyor, eğitim, sanat, spor ve her tür toplumsal konuda farkındalık oluşturuyoruz. Bu nedenle; burslar, engelsiz evler, Hay Atölye, kentsel vizyon, aile ve toplum sağlık merkezleri, Afet ve Kriz Yönetim Desteği, Foldhome sistemi gibi çok farklı projelerle; başta kadın olmak üzere eğitimden sağlığa, çevreden eşit yaşam şartları yaratmaya kadar çok geniş bir alanda her adımımızda insan için fayda yaratma misyonuyla hareket ediyoruz. 

“Allah, insana hangi yeteneği verdiyse o doğrultuda bir görev tanımlamıştır.’’ düşüncesi çerçevesinde sınırlayıcı bir dünyadan uzak bir felsefe ile başta barınma sorunu olmak üzere hem teknoloji ve inovasyon alanındaki yatırımlarımızla hem de vizyon projelerimizle insan hayatının değerli gelişimi için hiç bitmeyen bir yoldayız. 

Zaferden değil, seferden sorumlu bir bakış açısı ve bitmek bilmeyen bir vizyonla ilk on yılında Dünya’ya açılan Türk markalarından biri olmanın büyük heyecanını ve gururunu yaşıyoruz.

 

Nef Yönetim Kurulu Başkanı

Erden Timur

Kurucumuz