Hollanda’nın, bünyesinde pek çok yetenek yetiştiren meşhur tasarım yuvası Eindhoven Design Academy’de eğitim görmüş olan Dror Benshetrit, 2002 yılında kurduğu New York merkezli tasarım stüdyosu Studio Dror ile ürün tasarımından mimari projelere, dekorasyondan sanat yönetimine, yaratıcılığın inovasyonla flört ettiği her alana ele atıyor. iF Product Design Award’dan Good Design Award’a, sayısız ödüle sahip olan ve Alessi’den Swarovski’ye, Bombay Sapphire’dan Puma’ya ve Bentley’e, pek çok marka ile ortak işlere imza atan Dror Benshetrit’e ilham kaynaklarını, çığır açan projelerini ve Nef’in Foldhome projesine olan katkısını sorduk. Nef’in Foldhome projesinin çeşitli bölümlerini siz tasarladınız. Bize biraz süreçten bahsedebilir misiniz? Nelerden ilham aldınız? İlk ilham kaynağımız İstanbul’un kendisiydi. Nef’in Foldhome projesi bu büyülü şehirdeki ilk projemiz oldu. Hem ışık kalitesi hem de benzersiz kültürel yapıdan çok etkilendim. Diğer tüm projelerimizde olduğu gibi benzeri olmayan bu yaşam alanlarını zihnimizde nasıl canlandırdığımızı kavramsal olarak gözler önüne sermekle başladık işe. Müşteri de heyecanını bizle paylaşınca konsepti daha da ileri taşıdık.
Foldhome projesinde size en çekici gelen unsur nedir?
Firmanın, burada yaşayacak insanların giderek değişen ihtiyaçlarını ve yapının fiziksel sınırları içinde benzersiz imkanlar ve işlevlere sahip olma arzusunu anlama kapasitesi.
Nef
Yazar

Nef

Gizlilik İlkeleri & Kullanım Koşulları

Nef’in web formunu dolduran müşteri tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla üyeye iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla kullanıcıya ulaşma hakkı bulunmaktadır. Müşteri, Nef’in web sitesinden bilgi formu doldururken ve/veya başka yollarla geçmişte vermiş olduğu ve/veya gelecekte vereceği kişisel ve alışveriş bilgilerinin ve alışveriş ve/veya tüketici davranış bilgilerinin yukarıdaki amaçlarla toplanmasına, kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Müşteri kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinin devam etmemesini ve veri paylaşım tercihlerini değiştirmek isterse bu talebini Nef’in info@nef.com.tr adresine iletebilir.