Değişim Zeminden Başlar

Ayağınızı bastığınız zemine yapacağınız tek bir dokunuş tüm yaşam alanınızın havasını değiştirebilir. 

Ayağınızı bastığınız zemine yapacağınız tek bir dokunuş tüm yaşam alanınızın havasını değiştirebilir. Dayanıklılığı, rengi ve dokusuyla bir mekanın zeminini hayal etmek aslında oldukça eğlenceli olabilir; hem de seçenekler bu kadar fazlayken…
Evinize değer ve güzellik kazandıran en önemli unsurlardan biri zemin seçimidir. Doğru malzemelerle tasarlanmış bir zemin, yaşam alanınızda uygulayacağınız dekorasyonun da en iyi şekilde görünmesini sağlayacaktır. Tabii mekanın büyüklüğü ve aldığı gün ışığı da zemin malzemesi seçerken en çok dikkat etmeniz gerekenler arasında. 
Dayanıklı, uzun ömürlü, sert ağaçlardan üretilip ısı ve ses yalıtımı sağlaması nedeniyle masif parke seçenekleri en çok tercih edilen zemin alternatifleri arasında. Lamine parke ağaçtan yapılması ve sert yüzeyi ile doğal olmayan laminat parke ise fiyatı ve ağaca benzer görünümüyle tercih edilebilir. Mermer zeminler klasik tarzla daha iyi uyum sağlayacaktır.
Tercihiniz doğal olandan yana ise tarihte kullanılan en eski zemin kaplama malzemesini yani masif parke seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Parkenizin rengi kullanılan ağacagöre değişecektir; eğer geniş bir mekana uygulayacaksanızkoyu renkleri de tercih edebilirsiniz. Masif parke her türlüdekorasyon tarzı ile uyum sağlayacağı için klasik, modernya da minimalist her türlü alana rahatlıkla uygulanabilir.
04.01.2015 - Tasarım ve Mimari
Tasarım, Dizayn, Dekorasyon