Dünyanın En Başarılı İnsanları Nasıl Evlerde Yaşıyor?

Evler sadece yaşam alanı değil, aynı zamanda karakterin ve yaşam tarzının da aynasıdır. Bu yazımızda dünyanın alanında en başarılı insanlarının yaşam tarzlarını araştırdık!


Dünyanın En Başarılı İnsanları Nasıl Evlerde Yaşıyor?Her biri alanında öncü, iz bırakmayı ve yaptıkları hemen her işte başarı sağlamayı bilen ünlü isimler. Peki, acaba bu isimler, spot ışıklarının altında ya da kameraların karşısında olmadıkları zamanlarda nasıl bir yaşam alanında vakit geçiriyorlar dersiniz? Dünyaca ünlü ve kendi alanlarında çok başarılı olmuş 6 ismin tasarım harikası evlerine bir göz atalım.

Elon Musk / SpaceX ve Tesla CEO’su

Son yıllarda “başarı” deyince akla gelen isimlerin başında yer alan Elon Musk, başarılı girişimlerini 2013 yılında tam 17 milyon dolar ödeyerek satın aldığı devasa malikânesi ile taçlandırmıştı. Ailesiyle bir arada vakit geçirmeyi çok önemseyen Musk, oğullarının ve yeğenlerinin beklentilerini de göz önüne alarak satın aldığı, Los Angeles’ın ultra lüks bölgesi Bel Air’de bulunan malikaneyi yenilemek için yaklaşık 6 milyon doları gözden çıkarmış. Dev arazisinin içinde bir yüzme havuzu, tenis kortu ve sinema salonu da bulunduran malikâne, Elon Musk’ın en fazla zaman geçirdiği gayrimenkulleri arasında başı çekiyor.

Marc Jacobs / Moda tasarımcısı

Moda dünyasının süper starlarından Marc Jacobs’un New York’ta yaşadığı ev, Art Deco tarzındaki mobilyaları ve 70’li yıllardan izler taşıyan vintage objelerle öne çıkıyor. Yağlıboya tablolar, bronz heykeller; ipek halılar ve antika berjer koltuklarla donatılmış bu stil sahibi evde modern sanat eserleri ve keskin hatlı mobilyalarla eklektik bir görüntü yaratılmış. MoMA’da eserleri sergilenen bir tasarımcı olarak sanattan ve tasarım mobilyalardan vazgeçemeyen Jacobs, dünyanın dört bir yanındaki müzayedelerden topladığı yepyeni objelerle evini sürekli zenginleştiriyor.

Barack Obama / Eski ABD Başkanı

5 yıl boyunca Washington DC’nin en görkemli “ev”i olan Beyaz Saray’da yaşadıktan sonra bugünlerde başkanlık sonrası tatilin keyfini süren Barack Obama ve ailesi, şehrin en elit bölgelerinden Kalorama’daki yeni evlerinde yaşıyor. 750 metrekare genişliğindeki malikânede 14 oda ve 9 adet banyo bulunuyor. Satış değerinin 8,1 milyon dolar olduğu belirtilen ve 1900’lü yılların başında inşa edilen bu Amerikan country evinin şahane bir de arka bahçesi bulunuyor. Obamalar henüz evlerini basına açmadıkları için evin iç dekorasyonu büyük merak konusu olmaya devam ediyor!

Elton John / Müzisyen

İngiltere’nin en önemli müzik adamlarından Sir Elton John’un Los Angeles’taki büyüleyici villası sadece lüksle değil aynı zamanda sanatla da anılıyor. Modern ve keskin hatlı dış cephesini muhteşem bir bahçe peyzajı ile birleştiren bu L.A usulü malikânenin içi de en az dışı kadar dikkat çekici. Pop-art esintili parlak yüzeyler; canlı renkler ve duvarları süsleyen illüstrasyonlarla 60’ların aykırı tasarım ruhunu yansıtan bu villa,kelimenin tam anlamıyla bir modern sanat müzesi gibi! Frank Gehry’den Versace’ye, Andy Warhol’den Jeremy Blake’e kadar pek çok önemli sanatçının eserleriyle süslü ev aynı zamanda UV filtreli camları, doğal taş zeminleri ve pürüzsüz duvarları ile çocuklar için de son derece uygun bir yaşam alanı olmasıyla dikkat çekiyor.

Beyonce & Jay-Z / Müzisyen

Popüler müziğin kraliçesi Beyonce (nam-ı diğer QueenB) ile yapımcı eşi Jay-Z, dünyanın en güçlü ve başarılı çiftlerinden biri kabul ediliyor. Çiftin üç çocuğuyla birlikte yazlarını geçirdiği Hamptons’taki evleri ise çiftin bu unvanının hakkını veriyor. 2800 metrekarelik bu dev yazlık evde 12 oda ve 12 banyonun yanı sıra tenis kortu, çocuklar için tırmanma duvarı, açıkhava mutfağı ve bowling salonu gibi birçok imkan da bulunuyor. Ceviz kaplama zeminler birlikte klasik Amerikan stili mobilyalar kullanan çift, evin banyo ve mutfak gibi bölümlerinde daha modern ve yalın bir dekorasyon tercih etmiş.

Naomi Watts / Aktris

İki oğlu ve eşiyle birlikte New York Manhattan’da dubleks bir apartman dairesinde yaşayan Naomi Watts, evi satın aldığında kesinlikle ruhu olmadığını ve çok “ham” bir halde olduğunu düşünmüş. Bu süreçte New York’un en iyi mimarlık ofislerinden Ashe Leandro ile çalışan Watts, daireyi hayal ettiği gibi bir loft daireye çevirmeyi başarmış. Amerikan vintage, İskandinav ve modern minimalist gibi pek çok farklı tarzı birleştiren hibrit bir mekan tasarlamayı tercih eden Watts’ın evinde en sevdiği yer ise perde kullanmadan gün ışığıyla aydınlattığı salonu ve geometrik yer karoları ile hareket kazanan kocaman mutfağı.10.08.2018 - Tasarım ve Mimari
Mimari, Tasarım, Sanat