NEF Gelecek: NEF Kandilli Projesi

NEF’in güncel ve ayrıcalıklı projelerinden NEF Kandilli, her gün Boğaz manzarasına uyanacağınız incelikli bir yaşam vadediyor. Detayları inceliyor ve bu göz alıcı projeyi yakından tanıyoruz.


Kandilli’de Yaşam

İstanbul’un en masalsı semtlerinden biridir Kandilli. Osmanlı İmparatorluğunun en zarif izlerini taşıyan ihtişamlı yapılarla süslü yüzünü Boğaz’a verip rüzgarı şevkle kucaklar, eski ve yeniyi huzurla bir arada tutar. IV. Murad’ın tek şehzadesi Mehmet için düzenlenen ve 7 gün boyunca devam eden şenlik boyunca tüm bölgenin kandillerle donatılmasıyla ortaya çıkan unutulmaz manzaranın ardından ‘Kandilli’ olarak anılan semt, Bizans döneminde de oldukça önemli bir yerleşim bölgesiydi. Günümüzde Boğaz’ın en korunaklı bölgelerinden biri olmasının yanı sıra birçok yazar ve sanatçıyı ağırlaması sebebiyle de İstanbul tarihinde önemli bir yer taşıyan Kandilli; el değmemiş tarihi sokakları, yalıları, sarayları ve kendine has lezzetleriyle fark yaratan oldukça özel bir semt.

İstanbul’un Yaşayan Tarihi

Onu anlatmaya nereden başlayabiliriz? Semt ile özdeşleşen tarihi yalılarla başlayabiliriz. İsmini Osmanlı'nın sadrazamlarından Kıbrıslı Emin Paşa'dan alan Kıbrıs Yalısı, 19. yüzyılda Osmanlı sarayında danışman olan Polonyalı Kont Leon Ostrorog için inşa edilen Kont Ostrorog Yalısı ve pek tabii ki hepimizin yakından tanıdığı, Osmanlı’nın divan sahibi tek kadın şairi Adile Sultan adına inşa edilen Adile Sultan Sarayı… Günümüzde de önemli davetlere ev sahipliği yapan bu görkemli yapılar, Boğaz'ın en güzel ve geniş açılı manzaralarını seyre sunuyor.

Kandilli dendiğinde akla gelen bir diğer nokta ise 1800’lü yılları günümüze zahmetsizce taşıyan, tarihi evlerle bezeli Sıraevler Sokağı. Peşi sıra uzanan rengarenk evler ve onlara eşlik eden erguvan ağaçlarıyla dolu bu huzurlu sokak, sizi her daim güzel bir zaman yolculuğuna çıkarmaya hazır. Hazır geçmişe dönmüşken dönemin özel lezzetlerini tatmamak olmaz. Semt civarındaki köklü restoranlarda, gün batımına karşı Osmanlı ve Türk mutfağının en özel örneklerini tadabilirsiniz. Mevsim balıkları, fava ve enginar dolması ise alternatifleriniz olacak.

NEF ile Geleceğe: NEF Kandilli

Bu tarihi ve göz alıcı dokunun içerisinde, lüks yaşama açılan yepyeni bir proje yükseliyor: NEF Kandilli. Modern mimarisiyle mevcut dokuya uyum sağlayacak şekilde özel olarak tasarlanmış bu harika proje, dünyaca ünlü Türk Mimar Emre Arolat'ın imzasını taşıyor. İncelikli tasarımlarıyla fark yaratan her bir dairenin iç tasarımı ise ünlü İtalyan lüks yaşam markaları Missoni ve Etro’ya ait.
Boğaz’ın eşsiz manzarasını ayaklarınıza serecek bu incelikli projede, NEF’in en popüler ve yenilikçi uygulamalarından biri olan NEF Luxury Foldhome’a da yer veriliyor. İhtiyaçlarınız doğrultusunda kullanabileceğiniz ve yalnızca kullandığınız kadar ödeme yapacağınız bu modelde, evinizin sınırlarını esnek bir biçimde genişletebileceksiniz. NEF Kandilli özelinde NEF Foldhome konseptine ek olarak özel davet ve yemekleriniz için kullanabileceğiniz bir yalı da tahsis ediliyor. NEF Kandilli’nin sakinleri bu harika ayrıcalığı yılın diledikleri döneminde kullanabiliyor.

26.04.2018 - Nef Keşif
Nef İnovasyon, Teknoloji, İç Tasarım, NEF Haber