NEF Sancaktepe 19'da Ev Sahibi Olmak İçin 10 Neden

Anadolu Yakası’ndaki 4 büyük kent ormanının kesiştiği noktada, rafine ve huzurlu bir yaşam vaat eden NEF Sancaktepe 19’da ev sahibi olmak için birçok nedeniniz var!


Son yıllarda Anadolu Yakası’nın değerine değer katan ilçelerinden olan Sancaktepe’de yepyeni bir yaşam anlayışı filizleniyor: NEF Sancaktepe 19. Maltepe, Kartal, Ataşehir ve Ümraniye gibi İstanbul’un son dönemdeki gözde ilçelerine komşu olan Sancaktepe’de yükselen NEF Sancaktepe 19, aynı zamanda Anadolu Yakası’nda hayata geçen ilk NEF projesi olma özelliği de taşıyor. Özellikle her türlü sosyal imkânı sağlayan düzenli yaşam alanlarına ihtiyaç duyan çalışanlar ve çocuklu aileler için son derece uygun olan, sürdürülebilirlik odaklı konut projelerinin mimarı VİVA Architects imzası taşıyan bu eksiksiz projeden ev sahibi olmak için 10 nedeni sizler için listeledik:

1.    Çocuk Dostu Yaşam Alanları

İstanbul’da yaşıyorsanız ve çocuklarınız varsa yaşam alanı seçimlerinizde çok daha titiz davranmanız gerekir. İşte NEF Sancaktepe 19, tam da bu noktada Anadolu Yakası’nda yaşamayı tercih eden çocuklu aileler için diğer Sancaktepe konut projeleri arasından sıyrılıyor. Çünkü NEF Sancaktepe 19’da çocuklar için oluşturulan sosyal alanlar, sıradan oyun parklarının çok ötesinde. Proje kapsamında çocukların sağlıklı gelişimini ve yaratıcılığını destekleyen bisiklet istasyonları, güvenli bir tırmanma duvarı, grafiti duvarı, her çocuğun hayallerini süsleyen özel tasarım ağaç evler, kütüphane ve bilim laboratuvarı bulunuyor.

2. Hem Doğayla İç İçe Hem de Şehir Yaşamının Kalbinde

NEF Sancaktepe 19’u benzerlerinden ayıran en önemli özelliği Aydos Ormanı, Şile, Ağva, Kuzey Ormanları ve Polonezköy Tabiat Parkı gibi İstanbul’un yeşil alanlarına son derece yakın konumda olması. İstanbul’un akciğerleri misyonunu üstlenen birçok yeşil alan ve ormanın kesişim noktasında olmasından ötürü tertemiz bir hava ve üst düzey bir yaşam kalitesi sunan NEF Sancaktepe 19, tüm bunların yanı sıra sizi şehrin kalbine ulaştıracak ana arterlerin de yanı başında.

3. Yenileyici Etkisiyle Peyzaj Alanları

Sancaktepe emlak piyasasında ezberleri bozan NEF Sancaktepe 19’un geliştirdiği ‘Şehirde Tatil’ konsepti, şehir hayatının yorucu temposunda tatil hayalleri kurmaya gerek kalmaksızın tatilin o yenileyici hissini her gün ayağınıza getiriyor. İşte, bu yüzden 17 bin 916 metrekarelik NEF Sancaktepe 19 projesinin 13 bin 362 metrekaresi; içinde yemyeşil parkların, bisiklet & yürüyüş parkurlarının ve özel tasarım su kanallarının yer aldığı devasa bir peyzaj alanından oluşuyor.

4. Ulaşım Kolaylığı

Anadolu Otoyolu’na ve TEM Samandıra-Kartal bağlantı yoluna sadece birkaç dakika mesafede bulunan NEF Sancaktepe 19’un avantajlı konumu sayesinde Anadolu Yakası’nın en önemli merkezlerine ulaşmak son derece kolay. Ayrıca son etabı tamamlanan ve test seferlerine başlanan Üsküdar-Sancaktepe Metrosu sayesinde evinizden çıkıp hiç trafiğe girmeden, sadece metro ve Marmaray kullanarak Avrupa Yakası’na da kolayca geçebilirsiniz.

5. İstanbul Finans Merkezi’nin Yanı Başında

Yakın zamanda tamamlanması beklenen, Türkiye’deki en önemli finans kuruluşlarının ve kurumsal şirketlerin yer alacağı Ataşehir’de bulunan İstanbul Finans Merkezi, NEF Sancaktepe 19’a sadece 4 metro durağı mesafede yer alıyor.

6. Kusursuz Bir Yaşam Deneyimi

Sadece bir konut projesi olmanın ötesinde eksiksiz bir yaşam deneyimi sunmayı hedefleyen NEF Sancaktepe 19’da her an dolu dolu ve hiç olmadığı kadar huzurlu geçecek. Proje dâhilinde bulunan hobi bahçeleri, yüzme havuzları, spor salonu, tenis kortları, yoga alanları ve yeni komşularınızla keyifli vakitler geçirmenizi sağlayacak birbirinden güzel ortak alanlar, yaşamınıza renk katacak.

7. Tüm İhtiyaçların Tam Ortasında

Son dönemde hızla gelişen ve pek çok sosyal imkâna sahip olan Sancaktepe’nin merkezinde yer alan NEF Sancaktepe 19, hem ilçedeki hem de çevre ilçelerdeki birçok okul, hastane, alışveriş merkezi ve iş merkezine oldukça yakın bir konumda yer alıyor. Via Hospital, Maltepe Bölge Hastanesi, Maltepe Üniversitesi Hastanesi, Yeditepe Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi ve Okyanus Koleji’ne yakın konumda bulunan projenin hemen yanı başında, Anadolu Yakası’nın en yeni alışveriş merkezlerinden Rings İstanbul bulunuyor.

8. Farklı Konut Seçenekleri

Toplam 17 bin 916 metrekarelik geniş bir alanda inşa edilen NEF Sancaktepe 19’da farklı ihtiyaçlara ve farklı bütçelere hitap eden 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipleri bulunuyor.

9. Evinize Dilediğiniz Kadar Oda Ekleme İmkânı 

Dünyada ilk kez NEF projelerinde uygulanan ve eve sığmayan odalara sahip olmanızı sağlayan FoldHome, NEF Sancaktepe 19’da da mevcut. Yani proje dâhilinde bir konut edindiğinizde, FoldHome kapsamında sunulan davet odası, misafir odası, parti & karaoke odası, sunum mutfağı, çalışma odası, spor stüdyosu, müzik odası, çocuk oyun odası, çeşitli spor odaları ve sinema odasına ‘kullan-öde’ sistemi ile kolayca sahip olabiliyorsunuz.

10. Eşsiz Bir Yatırım Fırsatı

Anadolu Yakası’nın son dönemdeki en popüler bölgelerinden Sancaktepe’de bulunması, özgün tasarımı, nitelikli yaşam alanları ve stratejik lokasyonu ile NEF Sancaktepe 19, minimum %42’lik prim oranıyla Sancaktepe konut projeleri arasından sıyrılıyor. Yani NEF Sancaktepe 19 sürekli değerlenen lokasyonu ve üstün mimari özellikleri sayesinde yaptığınız yatırımın karşılığını fazlasıyla almanızı sağlıyor.


31.08.2018 - Nef Keşif
Nef İnovasyon, Tasarım, Mimari