Doğru dekorasyon fikirleri ve uygulamaları ile ‘küçük metrekare’, ‘dar hacim’ gibi tabirleri rafa kaldırmak, bir daha hiç hatırlamamak olası. Renk tonları, aydınlatma seçimleri, zeminde kullanılan malzemeler ve gizli dolap sistemleri gibi birkaç püf noktası ve basit dokunuş ile evinizin nasıl ferahladığını, ‘büyüdüğünü’ görüp kendinizi kahraman gibi hissedebilirsiniz.
Doğal ışığın yansıdığı duvarlarınızda oldukça yumuşak tonları tercih etmelisiniz. Kullandığınız tekstiller de duvarlarınızın rengi ile uyum gösteren tonlarda seçilmeli. Küçük alanları değerlendirmenin en doğru ve kestirme yolu, renkleri ve malzemeleri doğru kullanmaktan geçiyor. Bunun için de evin içine yayılan doğal ışığı değerlendirip, yansıma yüzeyleri olan duvarlarda açık renk tonlarını tercih etmek mekanınızın daha ferah ve büyük görünmesini sağlayan ilk adım olarak kabul edilebilir. Modern dekorasyonun vazgeçilmezlerinden olan metal ve beyaz, açık gri, krem rengi lake yüzeyler de alanınızı geniş gösterecek malzemelerdir.
Küçük alanları ‘büyütmenin’ bir diğer sihirli yolu ise bugün hepimizin bildiği gibi aynalardan geçiyor! Doğru uygulandığında aynalar ve mat camlar sadece dekoratif obje olarak belirli yerlerde değil, tüm bir duvar için yüzey kaplaması olarak bile tercih edilebilir. Mutfak, yatak odası, banyo gibi alanlarda akıllı depolama üniteleri kullanmak sizi rahatlatacak. Açık raflar ve duvarın içine gömülebilen gizli bölmeler kurtarıcınız olabilir. Salon, yatak odası, mutfak, çalışma odası gibi evin tüm alanları için gereksinimlerinizi doğru belirlemeniz önemli. Gerçekten ihtiyacınız olan sayıda mobilyayı kullanmak hem evinizin hem de sizin daha iyi hissetmenizi sağlayacak. Mobilyaya boğulmuş bir dekorasyon anlayışının çok büyük metrekareli alanlara bile boğucu bir hava verdiğini unutmayın.
Dekorasyonda kullandığınız renkler beyaz, krem, açık gri ve aklınıza gelen tüm renklerin açık pastel tonları olmalı. Tekstilde doğal dokulu ve yine açık renkli, keten, pamuklu, ham ipek karışımlı tasarımları tercih edebilirsiniz.
Nef
Yazar

Nef

Gizlilik İlkeleri & Kullanım Koşulları

Nef’in web formunu dolduran müşteri tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla üyeye iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla kullanıcıya ulaşma hakkı bulunmaktadır. Müşteri, Nef’in web sitesinden bilgi formu doldururken ve/veya başka yollarla geçmişte vermiş olduğu ve/veya gelecekte vereceği kişisel ve alışveriş bilgilerinin ve alışveriş ve/veya tüketici davranış bilgilerinin yukarıdaki amaçlarla toplanmasına, kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Müşteri kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinin devam etmemesini ve veri paylaşım tercihlerini değiştirmek isterse bu talebini Nef’in info@nef.com.tr adresine iletebilir.