Yaşam Alanınıza Küçük Dokunuşlar: İlham Verici Kış Dekorasyonu Fikirleri

Mevsim geçiş dönemleri, yaşam alanlarındaki dekorasyonda ufak değişiklikler yapmak için en uygun zamanlardan biri oluyor. Bu yazımızda evinizi kış mevsimine nasıl hazırlayacağınızdan bahsettik ve kış dekorasyonu önerileri verdik.

Yaz mevsimini geride bıraktık ve soğuklar kapımızı çalmaya başladı. Yaz mevsiminde çoğunlukla ferah, az eşyalı ve serinlik hissi veren iç mekanlar tercih edilir; fakat konu kış mevsimi olunca işler biraz değişir.

İşinizden, okulunuzdan ya da herhangi bir gezintiden üşüyerek evinize döndüğünüzde yaşam alanınızın sizi sıcak bir biçimde karşılamasını istersiniz. Ayrıca kış aylarında iç ısıtan bir ortamda sevdiklerinizle romantizm yaşamak gibisi de yoktur.

Bu yazımızda konforlu ve huzurlu kış dekorasyonu önerileri vereceğiz. Şimdi, dışarıdaki soğuk havayı eşikten içeri sokmayan bir atmosfer yaratalım ve evimizi kışa hazırlayalım.

Duvarlarınıza Açık Renk Dokunuşlar Yapın

Kış mevsimi karanlık, soğuk ve kasvetli olduğu için duvarlarınızı canlı, parlak renklere dönüştürebilirsiniz. Özellikle daha az güneş gören odalarınızı ferah ve aydınlık hale getirmek için duvarlarınızda açık renkleri tercih edebilirsiniz.

Duvarlarınızda kullanacağınız beyaz tonlar mobilyalarınızın ön plana çıkmasına da yardımcı olur. Böylelikle odanız daha şık bir görünüme kavuşabilir. Açık renk duvarlar ile farklı renk kontrastlarına hakim olan mobilyalar tercih ederek yaşam alanınızda oldukça trend bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Ahşabın Sıcaklığını Yaşam Alanınıza Yansıtın

Ahşabın kendine özgü bir dokusu ve kokusu vardır. Yaşam alanınıza yapacağınız ahşap dokunuşlar ile doğa ruhunu evinize taşıyabilir ve stresten uzaklaşabilirsiniz. Nakkaştepe Projesinde kullandığımız ahşap benzeri kapı detaylarında bu ruhu hissedebilirsiniz.Ahşap mobilyalar, aksesuarlar ve detaylar sayesinde evinize sıcak ve stil sahibi bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Mobilyalarınızdan memnunsanız ve ahşaba dönüştürmek istemiyorsanız da evinizdeki farklı noktalara estetik ahşap aksesuarlar yerleştirebilir, yaşam alanınızı daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Tüylü Aksesuarları Tercih Edin

Soğuk kış günlerinde yaşam alanınızda iç ısıtan, samimi bir hava yaratacak olan tüylü aksesuarları dolabınızdan çıkarabilirsiniz. Peluş, tüylü, yumuşak aksesuarlar kışa uygun olarak yaşam alanlarınızda sıcaklık hissi yaratan yegane eşyalardandır.

Örneğin beyaz ya da açık gri tonlarındaki tüylü bir battaniyeyi oturma grubunuza dekoratif bir hamleyle ekleyebilirsiniz veya bu tarz aksesuarları ev dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Ayrıca oturma grubunuza küçük ve yumuşak yastıklar eklemek de yaşam alanınızdaki konforu artırır.

Şık Halı Modellerini Kullanın

Kış mevsiminin olmazsa olmazlarından biri de klas ve estetik halı çeşitleridir. Halılar hem dekoratif hem de işlevsellik açısından evlerimizde fark yaratan detayların başında gelir; hele ki soğuk kış günlerinde.

Tabii soğuk günler için halı seçerken daha kalın ve yumuşak, yalıtım etkisi daha yüksek halıları tercih etmenizi öneririz. Yaşam alanlarınız için birbirinden güzel kadife, yün, ipek ve kaşmir halı modellerini kullanabilirsiniz.

Kış Romantizmi İçin Dekoratif Mumlar ve Şamdan Alın  

Kış aylarında dekoratif minik mumlar ve şamdan kullanmak, evinizde romantik bir ambiyans yaratmak için birebir. Özellikle içinizi ısıtan, sıcak ve huzur veren bir atmosfer için mum kullanımı oldukça uygundur.

Yaz mevsiminde bahçe masalarımızı ya balkonlarımızı aydınlatan mumlar, kış mevsiminde evimizin içine, salonumuza ya da oturma odalarımıza keyif veren bir romantizm yayar.

Kış Bahçesi Yaratın

Büyük bir şehirde, metropolde yaşıyorsanız alan kullanımından ötürü bir bahçeniz olmayabilir. Ancak bu durum evinizin bir kısmında çekici bir kış bahçesi yaratamayacağınız anlamına gelmez.

Kapalı ya da camekanlı bir balkonunuz varsa işiniz oldukça kolay. Nakkaştepe Projesi kış bahçesi oluşturmak için ideal! Bu alanın bir köşesine yerleştireceğiniz yemyeşil bitkiler ve tavan sarkıtları ile harika bir atmosfer yaratabilirsiniz. Böyle bir balkonunuz yoksa da evinizin güneş alan bir penceresinin önüne dilediğiniz bitkileri yerleştirebilir ve huzur veren bir kış köşesi hazırlayabilirsiniz.

Bu öneri ile yazımızın sonuna geliyoruz, ancak siz okumaya devam etmek istiyorsanız “Küçük Ölçekli Yaşam Alanlarını Daha Ferah Bir Hale Getirmek” yazımıza geçebilirsiniz.

05.12.2019 - Dekorasyon
Dekorasyon, Tasarım, Trendler