Süreçler

Seçme ve Yerleştirme

Seçme ve yerleştirme sürecimizde Nef’in kurum kültürüne, temel yetkinliklerine ve göreve özel yetkinliklere sahip adaylarla bir çatı altında olmayı hedefliyoruz. Nef yenilikten ve tasarımdan ilham alan ve büyümesini dünya markası olma hedefi kapsamında gerçekleştiren bir markadır. Adaylarımızın öncelikli olarak olumlu, enerjik, yenilikçi, dinamik ve dünya insanı olmaları bizim önceliklerimiz arasındadır. Mutluluk bizim temel felsefemizdir. Adayların Nef’in kurum kültürüne uygunlukları en az deneyimleri ve eğitimleri kadar önemli bir işe alım kriterimizdir. Seçme ve yerleştirme sürecimiz beş aşamadan oluşmaktadır.

En İyi Adayların Belirlenmesi

Yetenek kazandırma görevlisi, aday veri tabanını inceleyerek niteliklerinizin söz konusupozisyonun gereksinimlerine uygun olup olmadığını belirler. Pozisyonun gerekliliklerini anlama düzeyinizi ve işe uygunluğunuzu belirlemek amacıyla bir telefon/video mülakatı gerçekleştiririz.

Değerlendirme

Belirlenen adayların düşünce biçimi, davranış yapısı ve mesleki ilgi alanlarını belirlemek için internet üzerinden bir kişilik değerlendirmesi yaparız.

Mülakat

İnternet üzerinden yapılan değerlendirme testinde başarılı olursanız yetenek kazandırma görevlisi sizi mülakata davet eder.

Mülakatların amacı iş deneyimleriniz ve başarılarınız hakkında bilgi almaktır. Mülakatta yetenekleriniz ve potansiyeliniz hakkında detaylı bilgi almak için yetkinlik bazlı teknikler kullanılır.

Söz konusu pozisyonun düzeyine göre yetenek kazandırma görevlisi, işe alım müdürü, ikinci seviye yönetici ve fonksiyon/departman başındaki kişi sizinle mülakat yapabilir.

Seçme

Mülakatlar tamamlandıktan sonra yetenek kazandırma görevlisi ve işe alım müdürü bu aşamaya kadar başarılı olan adayları karşılaştırarak söz konusu pozisyona en uygun kişiyi seçer.

Referans Kontrolü

Standart operasyonel prosedürlerimiz kapsamında tüm adayların referansları kontrol edilir.

Yetenek kazandırma ekibimiz referans kontrolü için gerekli bilgileri almak amacıyla sizinle temasa geçecektir.

İşe alım sürecinde en son aşamaya gelmiş adaylardan biriyseniz, referans kontrolünüz olumlu sonuçlandıktan sonra tarafınıza bir teklif sunulur.