Sadece Nef tarafından uygulanan Tasarım Serileri ile binaların yalnızca cephesi ve lobisi tasarlanmıyor.

Her Nef serisi için farklı tasarımcılar ve mimarlar ile çalışılıyor, her projenin en ufak köşesi bile özel olarak tasarlanıyor. Hem binalar hem de kapınızın kolundan, asansör tuşuna kadar birçok detay dünyaca ünlü tasarımcıların ve mimarların imzasını taşıyor.

Dome+Partners

Dome+Partners

Tasarımın binaya değer kattığını bilerek, çevreye duyarlı yeşil yapılar yapmayı hedefleyen Dome + Partners Mimarlık, Dünyada ve Türkiye’de dikkat çeken projelere imza atıyor. Dome + Partners şimdi de Nef ile Kağıthane bölgesine yeni bir soluk getiriyor.

İstanbul-Türkiye merkezli DOME+PARTNERS, mimari yapılardan büyük ölçekli kentsel tasarımlara, eksiksiz planlanmış projeler geliştirmeye odaklanan bir mimarlık ofisidir. Murat Yılmaz tarafından 1997 yılında kurulan DOME+PARTNERS, uyumlu ve esnek yapısıyla farklı yaklaşımlara açık bir sistem yaratma vizyonunu benimsemiştir. 

http://www.dome.ws/

ADDON +

ADDON +

İki ortağının engin tecrübe ve deneyimlerinden faydalanılarak, yenilikçi bir yaklaşım ile ortaya çıkan 'ADDON+', belirledikleri iki temel ilke ile dünya çapında faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Çalıştıkları alan ve projelere katma değer sağlama ve geniş kitlelere ulaşan bir 'ağ' kurma amacında olan 'ADDON+' , Vakko Store'ların yanı sıra dünyaca ünlü birçok otel ve alışveriş merkezine imza atmıştır.  


http://www.addonetwork.pt/

Lombardini

Lombardini

Birbirinden farklı uluslararası tasarım firmalarından ilham alan, müşteri memnuniyeti konusunda profesyonelliğe ve mükemmelliyetçiliğe önem veren Lombardini, bir mimarlık ve aynı zaman bir mühendislik şirketi olarak varlığını sürdürmektedir. 

Armani Hotel Milano, Allianz, ING, Coca Cola gibi tanınmış bir çok firma ile çalışan Lombardini, Türkiye'de ilk olarak Nef için çalışıyor.


TAGO Architects

TAGO Architects

TAGO Mimarlık 1995 yılında Gökhan Aktan Altuğ ve Tatsuya Yamamoto tarafından kurulmuştur. Mimari proje, dekorasyon ve danışmanlık alanlarında hizmet veren şirket, kuruluşundan bu yana yaklaşık 300 projeye imza atmıştır.

Çevresine ilham veren yapısıyla ve Foldhome üniteleriyle NEF Apartments Kemerburgaz 04 projemizin mimarisi TAGO tarafından yapılmıştır.

www.tagoarchitects.com 

Autoban

Autoban

Uluslararası itibar sahibi, İstanbul merkezli multidisipliner bir tasarım stüdyosu olan Autoban, 2003 yılında Seyhan Özdemir ile Sefer Çağlar tarafından kurulmuştur. Daha sonra Efe Aydar 3.ortak olarak aralarına katılmıştır. Bugün 35 kişiye ulaşan ekibiyle Autoban, mimarlık, iç mimarlık, ürün ve deneyim tasarımı alanlarındaki bilinirliğini; detaycılığa, deneysel yaklaşıma ve zanaat duygusuyla malzemeyi işlemeye verdiği önemle güçlendirmeye devam etmektedir.

Çok sayıda konut, konaklama, özel ve kamusal projeleriyle İstanbul metropol insanının mekanlarla olan etkileşimini yeniden tanımlamış olan Autoban, bugün Londra, Madrid, Hong Kong, Moskova, Çin ve Azerbaycan gibi dünya ülke ve şehirlerinde proje gerçekleştirmektedir.

Ürün tasarımları dünya genelinde 50’den fazla noktada satılmaktadır. Yerel ve uluslararası birçok ödülü bulunan stüdyo, güncel olarak Bakü “Heydar Aliyev Havalimanı” iç mimari tasarımı ile 2014 Red Dot Design, “Cloud Table” ürünü ile 2014 Design Turkey, “Suite Bed” tasarımı ile 2012 Wallpaper* Design Awards ödüllerine layık görülmüştür.

Özgün bir mimari ile tasarlanan NEF Flats Levent 163 projesi ile 2010 yılı Dünya Mimarlık Festivali’nde toplam 32 projenin yeraldığı “Future Projects/Residential” (Gelecek Projeler/Yaşam Alanı)  kategorisinde finalde yarışan 9 proje arasında yeralmıştır.
 

Diğer NEF projeleri: NEF 02, NEF 03, NEF 04, NEF 08, NEF 11, NEF 12, NEF 13, NEF 22, NEF 47, NEF 87, NEF İş GYO, NEF Sütlüce

SOM

SOM

Nef iki Haliç projesini dünyaca ünlü SOM firması ile hayata geçirdik.1936 yılında kurulan ve dünyanın en iyi üç mimarlık firmasından biri olan SOM, 3000'den fazla çalışanı ile 60'dan fazla ülkede hizmet veren, dünyanın en büyük mimarlık ofislerinden biridir. 

Dünyanın sembol binaları arasında gösterilen; New York'taki ikiz kulelerin yerine inşa edilen One World Trade Center, Dubai'deki dünyanın en yüksek binası olan Bruj el Khalifa, Chicago Sears Tower ve yine New York Time Warner Center bulunmaktadır. 


HOK

HOK

Nef Kağıthane 11 ve APA Nef projelerimizin mimari danışmanlığını dünyanın önde gelen, en prestijli mimarlık firmalarından biri olan ve kurulduğu 1955 yılından bu yana gerçekleştirdiği projelerle pek çok uluslararası ödül alan HOK yapmaktadır.

Projeleri arasında Foster&Partner's ile birlikte yürüttüğü Londra'daki dünyaca ünlü Yeni Wembley Stadı, St. Petersburg'daki Dali Müzesi, Boston'daki Logan ve Hindistan'daki Bengaluru gibi pek çok havalimanı, ABD'deki Millward Brown ofisleri ve Çin'deki Four Seansons Oteli bulunmaktadır.

Harry Allen

Harry Allen

Harry Allen Design'ın kurucusu ve başkanıdır. İlk işi ve aynı zamanda master tezi olan çalışması, bir mobilya serisi olan "Living Systems"dir ve 1993'te New York Uluslararası Çağdaş Mobilya Fuarı'nda sergilenmiştir. Bugün, tasarladığı mobilyalar, Habitat, Dune ve Magis gibi, önemli firmalarca satılmaktadır.

Harry Allen Design'ın kurucusu ve başkanıdır. İlk işi ve aynı zamanda master tezi olan çalışması, bir mobilya serisi olan "Living Systems"dir ve 1993'te New York Uluslararası Çağdaş Mobilya Fuarı'nda sergilenmiştir. Bugün, tasarladığı mobilyalar, Habitat, Dune ve Magis gibi, önemli firmalarca satılmaktadır.

Mobilya tasarımının yanı sıra, iç mimari alanında önemli çalışmalar yapmaktadır. Özellikle New York Soho'da bulunan tasarım galerisi Moss, uluslararası alanda övgüler almaktadır. Allen, New York'taki SX137 Restaurant/Klüp'ün ve Guggenheim Müzesi ofislerinin tasarımcısıdır. Dom Perignon, Donna Karan, Habitat, IKEA, Sony, Siemens, Swarovski ve birçok farklı ve tanınmış marka için ürün tasarlıyor.

Kendi tasarımı olan seramik köpük lambalar, 1994'ten bu yana MoMA'da sergilenmektedir ve müzenin devamlı dizayn koleksiyonuna eklenmiştir.

Tasarladığı Foldhome üniteleri:
 • Gusto Odası
 • Toplantı Odası

Dror Benshetrit

 Dror Benshetrit

New York merkezli Dror Benshetrit, 2002'den beri, inovatif tasarım projeleri üzerine çalışıyor. Tasarım anlayışı, farklı boyut ve yapılarda, derinliği olan projeler üzerine yoğunlaşmaktadır. Portfolyosu; ürün tasarımı, mimari projeler, iç mimari ve sanat yönetimi alanlarından oluşmaktadır.

Tasarım yaptığı markalar arasında; Bentley, Alessi, Bombay Sapphire, Kiehl's, Levi's, Puma ve Swarovski yer almaktadır.

Tasarladığı Foldhome üniteleri: 
 • Teras Bahçesi&Barbekü
 • Teras Jakuzi
 • Gökyüzü Gözlemevi
 • Açık Hava Sineması
 • Açık Hava Parti Alanı
 • Bina Asansörleri

LTL Architects

LTL Architects

Üç önemli tasarımcı tarafından kurulmuştur. Amerika'daki birçok üniversitede tasarım ve mimari dersleri vermiş ve hala vermekte olan Paul Lewis, mimari alanında, Mercedes T. Bass Roma ödülüne sahiptir. Aynı zamanda New York Mimari Derneği'nin Yönetim Kurulu Üyesi'dir.

Marc Tsurumaki, Amerika'da birçok üniversitede dersler vermiş ve halen vermeye devam etmektedir. Marc Tsurumaki akademik kariyerine, Columbia Üniversitesi mimarlık fakültesinde yardımcı profesör, Louis I. Kahn'da ise misafir profesör olarak devam ediyor. Marc Tsurumaki 2002 yılında, Van Alen Institute'ye ismini vermiştir ve New York Danıştay'ında, uygulamalı sanatlar üzerine planlama ve dizayn panelleri düzenlemektedir. David J. Lewis, The New School For Design'da profesörlük yapmakta ve aynı zamanda Design Workshop Programları'nı yönetmektedir. Ayrıca Cornell Üniversitesi, University of Pennsylvania, University of Limerick ve Ohio State Üniversitesi'nde dersler vermektedir. İrlanda'da bulunan University of Limerick mimarlık okulunun danışma kurulunun kurucu üyelerindendir. Portfolyolarında Venedik Bienali tasarımından, Park Tower tasarımına, MoMA için özel projelerden, en hip restaurant dizaynlarına kadar çok geniş bir yelpazeye sahiptir.

Tasarladığı Foldhome üniteleri:
 • Mini Basketbol Sahası
 • Mini Futbol Alanı
 • Özel Stüdyolar
 • Fitness Odası
 • Bilgi Masası ve Lobi
 • Koridorlar

Sebastien Leon Agneessens

Sebastien Leon Agneessens

Sebastien Leon Agneessens, Nef için sesle mimariyi birleştirerek Foldhome ünitelerinden karaoke, parti ve müzik odalarını ve Nef Flats Levent 163 için İstanbul ve Haliç’ten esinlenerek binanın üzerinde yer alan ses heykelini tasarladı. “The Golden Horn” adındaki bu heykelin küçük bir enstalasyonu da dünyanın en prestijli tasarım fuarlarından biri olan 100% Design London Fuarı’nda  21-25 Eylül 2011’de sergilenmiştir. 

Kariyerini son 10 yılda pazarlama alanından sanat, küratörlük, müzisyenlik ve tasarımcılık alanlarına doğru genişleten Sebastien Leon Agneessens, Formavision'ın sanat direktörü ve kurucusudur. Kariyerine Armani ve ardından Chanel'de pazarlama uzmanı olarak başlamıştır. Advertising Age Dergisi tarafından "Sanat ve marketing'in kesişme noktasında, sağlam bir yere sahip bir adam" olarak nitelendirilmektedir. İşleri arasında; Coca Cola Atlanta Genel Merkezi'nin (The World Of Coca Cola) dizaynı, Diesel Denim Gallery/New York ve Starbucks Salon yer almaktadır.   

Sebastien, Nef için de sesle mimariyi birleştirerek Foldhome ünitelerinden karaoke, parti ve müzik odalarını tasarladı. Ayrıca Sebastien Leon, Nef Flats Levent 163 için İstanbul ve Haliç’ten esinlenerek binanın üzerinde yer alan ses heykelini tasarladı.

“The Golden Horn” adındaki bu heykelin küçük bir enstalasyonu da dünyanın en prestijli tasarım fuarlarından biri olan 100% Design London Fuarı’nda  21-25 Eylül 2011’de sergilenmiştir. Dünyada bu fuara ilk defa katılan bir gayrimenkul geliştirme firması olarak Nef, hem fuarın hem de yerli ve yabancı basının en çok ilgi gösterdiği marka olmuştur. Paris Fashion Week, Art Basel ve 11 farklı fuara davet edilmiş, 40’ın üzerinde röportaj teklifi almış ve dünyanın en önemli dergilerinden Wired dergisinde röportajı yayınlanmıştır. 

Tasarladığı Foldhome üniteleri:

 • Müzik Stüdyosu
 • Sanat Stüdyosu
 • Özel Sinema
 • Parti&Karaoke Odası
 • Şehir Manzarası (City View)                                        http://www.formavision.info/www/


Alper Böler

Ürün ve mobilya tasarımcısı Alper Böler, Alper Böler Tasarım'ı 2008'de kurdu. İlk koleksiyonu Housework: Design Domesticated, 2009 New York Design Week'te sergilendi.

Böler'in çalışmaları uluslararası platformda Wallpaper, Abitare, Interni, I.D., Frame ve Surface gibi yayınlarda yer buldu. Aynı zamanda uluslararası tasarımların konu edildiği Desire, Furnish ve Kelvin gibi kitaplarda da işlerinden bahsedilmektedir. 

Aralık 2008'de, British Council tarafından verilen, jüri üyelerinin Ron Arad gibi uluslararası tasarımcı ve tasarım uzmanlarından oluştuğu, "Uluslararası Genç Girişimci Yarışması"nda 2.'lik ödülünü kazandı. Mayıs 2009'da, "Tasarımda kültür ve ortak hafıza" alanında konuşmacı olmak üzere, New York'taki Parsons the New School of Design'a davet edildi. 2009 yılında tasarladığı "Sema Kahve Masası" ile IF Design Award'ın kazananı oldu.

Tasarladığı foldhome üniteleri:
 • PlayStation Odası 

Foster and Partner’s

Foster and Partner’s

Dünyadaki en ünlü mimar olarak gösterilen Lord Norman Foster’ın sahibi olduğu ve Albion Riverside Londra, HSBC UK Headquarters ve Hearst Tower New York gibi projelerin yaratıcısı Foster & Partners şirketiyle çalışıyoruz.  


Dünyadaki en ünlü mimar olarak gösterilen Lord Norman Foster’ın sahibi olduğu ve Albion Riverside Londra, HSBC UK Headquarters ve Hearst Tower New York gibi projelerin yaratıcısı Foster & Partners şirketiyle çalışıyoruz.   

Stefan Boublil

Stefan Boublil

The Apartment Creative Agency kurucusu ve kreatif yönetmenidir. Küçük alanlardan dev kullanım alanları yaratan dünyaca ünlü Apartment Creative Agency bugüne kadar yaptığı birçok tasarımla adını dünyaya duyurdu.

Aynı zamanda "Meet At The Apartment"ın ortağı ve "theaptBROADCAST"in editoryal yönetmenidir. New York'taki NYC Residence'ın da tasarımını yapan Boublil'in NEF Flats Levent 163 projesi için hazırladığı tasarımlardan biri, 100% Design London Fuarı adaylarından oldu.

Tasarladığı Foldhome üniteleri:
 • Lobi / Giriş
 • Misafir Odası
 • Yönlendirme Tabelaları

Mimark Architects

Mimark Architects

Üstlendiği tüm üst-alt yapı ve iç mimari tasarım projelerinde birikmiş tecrübeleriyle beraber en üstün kalitede hizmet sunmaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışında her türlü mimarlık ve mühendislik faaliyetlerini yürüten, ülkemizin önce gelen mimarlık gruplarından biri olan ve son yılların başarılı projelerine imza atan, genç ve dinamik mimarlık şirketi Mimark, Nef Kağıthane 14 projesinin mimarlığını yapmaktadır.

Strata Architects

Strata Architects

Nef Points 06, dünyaca ünlü mimarlık ofislerinin katıldığı projenin tasarım yarışmasını kazanan STRATA Archtitects tarafından tasarlanıyor. 

Profesyonel mimarlık hizmetleri sunan STRATA, hem sistematik hem de esnek bir metodoloji kullanarak, içinde yaşayanların yaşamlarını ve toplumu doğrudan iyileştirecek bir ortam yaratan projeler tasarlamaktadır.

http://www.strata-architects.com/

SPDO Architects

SPDO Architects

Nef Bahçelievler'in mimarlık ofisi SPDO Architects'in portfolyosunda
her detayı özenle tasarlanmış hem global hem de yerel büyük ölçekli projeler bulunuyor.

2002 yılından beri hizmet veren SPDO Architects, son teknoloji ürünleri yakından takip ederek tasarladığı projelerinde,
bulunduğu bölgenin yerel dokusunu da tasarımın bir öğesi olarak kullanıyor.

2014'te Dubai'de açılan ofisi ve Orta Doğu'da geliştirdiği projeleriyle SPDO Architects,
uluslararası yeni iş birliklerine imza atmaya devam ediyor.

Gizlilik İlkeleri & Kullanım Koşulları

Nef’in web formunu dolduran müşteri tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla üyeye iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla kullanıcıya ulaşma hakkı bulunmaktadır. Müşteri, Nef’in web sitesinden bilgi formu doldururken ve/veya başka yollarla geçmişte vermiş olduğu ve/veya gelecekte vereceği kişisel ve alışveriş bilgilerinin ve alışveriş ve/veya tüketici davranış bilgilerinin yukarıdaki amaçlarla toplanmasına, kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Müşteri kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinin devam etmemesini ve veri paylaşım tercihlerini değiştirmek isterse bu talebini Nef’in info@nef.com.tr adresine iletebilir.