Nef’te her ayrıntıyı sizin için düşünüyoruz. Bu yüzden projelerimizde dünyaca ünlü mimarlarla çalışıyor, hayatınızın her anına değer katacak yaşam alanları tasarlıyoruz. 

 

Projelerimizi dünyanın önde gelen 20 endüstriyel tasarımcısından 13’ü ile beraber tasarlıyoruz. Bu konseptlerin ve projelerimizi hayata geçirmeden önce sektörün ve hedef kitlesinin ihtiyaç ve beklentilerini uzman kişi ve kurumlar ile beraber çalışarak belirliyoruz. Bu doğrultuda sektöre de yeni bir soluk getirecek konsept ve projelerimiz için özveri ile çalışmaya devam ediyoruz.

 

Dome + Partners

Dome + Partners

Tasarımın binaya değer kattığını bilerek, çevreye duyarlı yeşil yapılar yapmayı hedefleyen Dome + Partners Mimarlık, Dünyada ve Türkiye’de dikkat çeken projelere imza atıyor. Dome + Partners şimdi de Nef ile Kağıthane bölgesine yeni bir soluk getiriyor. İstanbul-Türkiye merkezli DOME+PARTNERS, mimari yapılardan büyük ölçekli kentsel tasarımlara, eksiksiz planlanmış projeler geliştirmeye odaklanan bir mimarlık ofisidir. Murat Yılmaz tarafından 1997 yılında kurulan DOME+PARTNERS, uyumlu ve esnek yapısıyla farklı yaklaşımlara açık bir sistem yaratma vizyonunu benimsemiştir.

ADDON +

andon

İki ortağının engin tecrübe ve deneyimlerinden faydalanılarak, yenilikçi bir yaklaşım ile ortaya çıkan 'ADDON+', belirledikleri iki temel ilke ile dünya çapında faaliyetlerini sürdürmektedir. Çalıştıkları alan ve projelere katma değer sağlama ve geniş kitlelere ulaşan bir 'ağ' kurma amacında olan 'ADDON+' , Vakko Store'ların yanı sıra dünyaca ünlü birçok otel ve alışveriş merkezine imza atmıştır.

 

Lombardini

andon

Birbirinden farklı uluslararası tasarım firmalarından ilham alan, müşteri memnuniyeti konusunda profesyonelliğe ve mükemmelliyetçiliğe önem veren Lombardini, bir mimarlık ve aynı zaman bir mühendislik şirketi olarak varlığını sürdürmektedir. Armani Hotel Milano, Allianz, ING, Coca Cola gibi tanınmış bir çok firma ile çalışan Lombardini, Türkiye'de ilk olarak Nef için çalışıyor.

 

TAGO Architects

TAGO Architects

TAGO Mimarlık 1995 yılında Gökhan Aktan Altuğ ve Tatsuya Yamamoto tarafından kurulmuştur. Mimari proje, dekorasyon ve danışmanlık alanlarında hizmet veren şirket, kuruluşundan bu yana yaklaşık 300 projeye imza atmıştır. Çevresine ilham veren yapısıyla ve Foldhome üniteleriyle NEF Apartments Kemerburgaz 04 projemizin mimarisi TAGO tarafından yapılmıştır.

 

Autoban

Autoban

Uluslararası itibar sahibi, İstanbul merkezli multidisipliner bir tasarım stüdyosu olan Autoban, 2003 yılında Seyhan Özdemir ile Sefer Çağlar tarafından kurulmuştur. Daha sonra Efe Aydar 3.ortak olarak aralarına katılmıştır. Bugün 35 kişiye ulaşan ekibiyle Autoban, mimarlık, iç mimarlık, ürün ve deneyim tasarımı alanlarındaki bilinirliğini; detaycılığa, deneysel yaklaşıma ve zanaat duygusuyla malzemeyi işlemeye verdiği önemle güçlendirmeye devam etmektedir.

Çok sayıda konut, konaklama, özel ve kamusal projeleriyle İstanbul metropol insanının mekanlarla olan etkileşimini yeniden tanımlamış olan Autoban, bugün Londra, Madrid, Hong Kong, Moskova, Çin ve Azerbaycan gibi dünya ülke ve şehirlerinde proje gerçekleştirmektedir.

Ürün tasarımları dünya genelinde 50’den fazla noktada satılmaktadır. Yerel ve uluslararası birçok ödülü bulunan stüdyo, güncel olarak Bakü “Heydar Aliyev Havalimanı” iç mimari tasarımı ile 2014 Red Dot Design, “Cloud Table” ürünü ile 2014 Design Turkey, “Suite Bed” tasarımı ile 2012 Wallpaper* Design Awards ödüllerine layık görülmüştür.

Özgün bir mimari ile tasarlanan NEF Flats Levent 163 projesi ile 2010 yılı Dünya Mimarlık Festivali’nde toplam 32 projenin yeraldığı “Future Projects/Residential” (Gelecek Projeler/Yaşam Alanı) kategorisinde finalde yarışan 9 proje arasında yeralmıştır.

Diğer NEF projeleri: NEF 02, NEF 03, NEF 04, NEF 08, NEF 11, NEF 12, NEF 13, NEF 22, NEF 47, NEF 87, NEF İş GYO, NEF Sütlüce SOM

 

HOK

HOK

Nef Kağıthane 11 ve APA Nef projelerimizin mimari danışmanlığını dünyanın önde gelen, en prestijli mimarlık firmalarından biri olan ve kurulduğu 1955 yılından bu yana gerçekleştirdiği projelerle pek çok uluslararası ödül alan HOK yapmaktadır.

Projeleri arasında Foster&Partner's ile birlikte yürüttüğü Londra'daki dünyaca ünlü Yeni Wembley Stadı, St. Petersburg'daki Dali Müzesi, Boston'daki Logan ve Hindistan'daki Bengaluru gibi pek çok havalimanı, ABD'deki Millward Brown ofisleri ve Çin'deki Four Seansons Oteli bulunmaktadır.

 

Foster and Partner’s

Foster and Partner's

Dünyadaki en ünlü mimar olarak gösterilen Lord Norman Foster’ın sahibi olduğu ve Albion Riverside Londra, HSBC UK Headquarters ve Hearst Tower New York gibi projelerin yaratıcısı Foster & Partners şirketiyle çalışıyoruz.

Dünyadaki en ünlü mimar olarak gösterilen Lord Norman Foster’ın sahibi olduğu ve Albion Riverside Londra, HSBC UK Headquarters ve Hearst Tower New York gibi projelerin yaratıcısı Foster & Partners şirketiyle çalışıyoruz.

 

Mimark Architects

 

Üstlendiği tüm üst-alt yapı ve iç mimari tasarım projelerinde birikmiş tecrübeleriyle beraber en üstün kalitede hizmet sunmaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışında her türlü mimarlık ve mühendislik faaliyetlerini yürüten, ülkemizin önce gelen mimarlık gruplarından biri olan ve son yılların başarılı projelerine imza atan, genç ve dinamik mimarlık şirketi Mimark, Nef Kağıthane 14 projesinin mimarlığını yapmaktadır.

Strata Architects

Strata Architects

Nef Points 06, dünyaca ünlü mimarlık ofislerinin katıldığı projenin tasarım yarışmasını kazanan STRATA Archtitects tarafından tasarlanıyor.

Profesyonel mimarlık hizmetleri sunan STRATA, hem sistematik hem de esnek bir metodoloji kullanarak, içinde yaşayanların yaşamlarını ve toplumu doğrudan iyileştirecek bir ortam yaratan projeler tasarlamaktadır.

 

SPDO Architects

 

Nef Bahçelievler'in mimarlık ofisi SPDO Architects'in portfolyosunda her detayı özenle tasarlanmış hem global hem de yerel büyük ölçekli projeler bulunuyor.

2002 yılından beri hizmet veren SPDO Architects, son teknoloji ürünleri yakından takip ederek tasarladığı projelerinde, bulunduğu bölgenin yerel dokusunu da tasarımın bir öğesi olarak kullanıyor.

2014'te Dubai'de açılan ofisi ve Orta Doğu'da geliştirdiği projeleriyle SPDO Architects, uluslararası yeni iş birliklerine imza atmaya devam ediyor.

SOM Architects

Som

Nef iki Haliç projesini dünyaca ünlü SOM firması ile hayata geçirdik.1936 yılında kurulan ve dünyanın en iyi üç mimarlık firmasından biri olan SOM, 3000'den fazla çalışanı ile 60'dan fazla ülkede hizmet veren, dünyanın en büyük mimarlık ofislerinden biridir. Dünyanın sembol binaları arasında gösterilen; New York'taki ikiz kulelerin yerine inşa edilen One World Trade Center, Dubai'deki dünyanın en yüksek binası olan Bruj el Khalifa, Chicago Sears Tower ve yine New York Time Warner Center bulunmaktadır.

 

Emre Arolat

Emre Arolat

Galatasaray Lisesi’nin ardından MSGSÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1986-87 yıllarında ABD Washington D.C.’de Metcalf Mimarlık Bürosu’nda çalıştı. 1992 yılında MSGSÜ Mimarlık Fakültesi’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1987-2004 yılları arasında Şaziment ve Neşet Arolat tarafından kurulan Arolat Mimarlık Ofisi’nde çalıştı.

2004 yılında Gonca Paşolar ile kurduğu EAA-Emre Arolat Architecture’de Ana Tasarım Sorumlusu olarak, İstanbul ve Londra’daki ofislerindeki geniş ve deneyimli kadrosu ile dünyanın farklı coğrafyalarında mimari proje üretimini sürdürmekte.

Katıldığı ulusal ve uluslararası yarışmalarda kazandığı ödüllerin yanı sıra, Aga Khan Mimarlık Ödülü, Londra Tasarım Müzesi Yılın Tasarımları Ödülü, RIBA-İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü Uluslararası Mükemmellik Ödülü, Dünya Mimarlık Festivali, Cityscape, Mipim, Ulusal Mimarlık Ödülü, Kadir Has, Sanatta Üstün Başarı Ödülü, MSGSÜ Osman Hamdi Bey Ödülü gibi ödüller kazandı.

Yale Mimarlık Okulu, Delft Berlage, MSGSÜ, YTÜ; UÜ, İKÜ ve İBÜ gibi üniversitelerde stüdyo yöneticiliği yaptı. İçlerinde Aga Khan Mimarlık Ödülleri Master Jüri Üyeliği olmak üzere pek çok jüride yer aldı. Cooper Union, Pratt Institute, Rensselaer Polytechnic Institute, Rhode Island School of Design, La Cité de l’Architecture et du Patrimoine Paris, Ahmedabad Cept University, RIBA Londra, Princeton Club, Core Club, The Architectural League of New York, Boston Society of Architecture gibi çeşitli eğitim ve kültür kurumlarında konferanslar verdi.

2013 yılında RIBA- İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü üyesi oldu. 2015’te Uluslararası Mimarlık Akademisi tarafından göstermiş olduğu üstün başarılarından ve güncel mimarinin gelişimine olan katkılarından ötürü Profesör ünvanına layık görüldü. 2019 yılında Amerikan Mimarlar Enstitüsü tarafından, AIA Onursal Üyelik Programı kapsamında sıra dışı çalışmaları ile topluma ve mimarlık alanına uluslararası alanda yaptığı katkılardan ötürü Onursal Üye olarak seçildi. 2017 yılından beri Aga Khan Mimarlık Ödülü Yürütme Komitesi üyesidir.

 

Torti Gallas + Partners

Dünyanın önde gelen master plan ve mimari tasarım firmalarından biri olan Torti Gallas and Partners firması 70 yıl önce ABD de kuruldu.  Kuruluşundan bu güne bir çok ulusal ve uluslararası ödüle layık görülen Torti Gallas and Partners, 20 yılı aşkın süredir İstanbul’da hizmet vermekte.  Türkiye’de Lüks Konut Villa, Karma Kullanım, Kentsel Dönüşüm projeleriyle öne çıkan TG+P’ nın master plan ve mimarisi tamamlanmış projeleri arasında NEF Yalıkavak Villa, Ormanada Villa, Kemer Country Villa, Bahçeşehir Villa ve Karma Kullanım projeleri yer almaktadır.  TG+P olarak, 24 farklı ülkeden gelen profesyonel kadromuz sayesinde sahip olduğumuz çok sesli bakış açımız ile gurur duyuyoruz.  Bizce bir mahalle dokusu, bir semt, bir şehir tasarlamanin, planlamanin temel ilkeleri evrenseldir ve basitçe farklı şekillerde ortaya çıkar.