Nef ayrıcalıkları, evinizin kapısından adım attığınız anda başlar. Salondaki avizeden kapı koluna kadar, yeni evinizin her köşesinde dünyaca ünlü tasarımcıların dokunuşları var.

Nef, tasarıma verdiği önemle , diğer tüm projelerden ayrışıyor. Patentli bir nef keşfi olan “Foldhome” ve “Foldoffice” konsepti ve projelerinde birlikte çalıştığı tasarımcılarla  Nef, tasarımın herkes için bir lüks değil bir yaşam biçimi olmasını hedefliyor.

Harry Allen

Harry Allen

Harry Allen Design'ın kurucusu ve başkanıdır. İlk işi ve aynı zamanda master tezi olan çalışması, bir mobilya serisi olan "Living Systems"dir ve 1993'te New York Uluslararası Çağdaş Mobilya Fuarı'nda sergilenmiştir. Bugün, tasarladığı mobilyalar, Habitat, Dune ve Magis gibi, önemli firmalarca satılmaktadır.

Mobilya tasarımının yanı sıra, iç mimari alanında önemli çalışmalar yapmaktadır. Özellikle New York Soho'da bulunan tasarım galerisi Moss, uluslararası alanda övgüler almaktadır. Allen, New York'taki SX137 Restaurant/Klüp'ün ve Guggenheim Müzesi ofislerinin tasarımcısıdır. Dom Perignon, Donna Karan, Habitat, IKEA, Sony, Siemens, Swarovski ve birçok farklı ve tanınmış marka için ürün tasarlıyor.

Kendi tasarımı olan seramik köpük lambalar, 1994'ten bu yana MoMA'da sergilenmektedir ve müzenin devamlı dizayn koleksiyonuna eklenmiştir.

Tasarladığı Foldhome Üniteleri

Gusto Odası

Toplantı Odası

Dror Benshetrit

Dror Benshetrit

New York merkezli Dror Benshetrit, 2002'den beri, inovatif tasarım projeleri üzerine çalışıyor. Tasarım anlayışı, farklı boyut ve yapılarda, derinliği olan projeler üzerine yoğunlaşmaktadır. Portfolyosu; ürün tasarımı, mimari projeler, iç mimari ve sanat yönetimi alanlarından oluşmaktadır.

Tasarım yaptığı markalar arasında; Bentley, Alessi, Bombay Sapphire, Kiehl's, Levi's, Puma ve Swarovski yer almaktadır.

Tasarladığı Foldhome Üniteleri

Teras Bahçesi&Barbekü

Teras Jakuzi

Gökyüzü Gözlemevi

Açık Hava Sineması

Açık Hava Parti Alanı

Bina Asansörleri

LTL Architects

LTL Architects

Üç önemli tasarımcı tarafından kurulmuştur. Amerika'daki birçok üniversitede tasarım ve mimari dersleri vermiş ve hala vermekte olan Paul Lewis, mimari alanında, Mercedes T. Bass Roma ödülüne sahiptir. Aynı zamanda New York Mimari Derneği'nin Yönetim Kurulu Üyesi'dir.

Marc Tsurumaki, Amerika'da birçok üniversitede dersler vermiş ve halen vermeye devam etmektedir. Marc Tsurumaki akademik kariyerine, Columbia Üniversitesi mimarlık fakültesinde yardımcı profesör, Louis I. Kahn'da ise misafir profesör olarak devam ediyor. Marc Tsurumaki 2002 yılında, Van Alen Institute'ye ismini vermiştir ve New York Danıştay'ında, uygulamalı sanatlar üzerine planlama ve dizayn panelleri düzenlemektedir. David J. Lewis, The New School For Design'da profesörlük yapmakta ve aynı zamanda Design Workshop Programları'nı yönetmektedir. Ayrıca Cornell Üniversitesi, University of Pennsylvania, University of Limerick ve Ohio State Üniversitesi'nde dersler vermektedir. İrlanda'da bulunan University of Limerick mimarlık okulunun danışma kurulunun kurucu üyelerindendir.

Portfolyolarında Venedik Bienali tasarımından, Park Tower tasarımına, MoMA için özel projelerden, en hip restaurant dizaynlarına kadar çok geniş bir yelpazeye sahiptir.

Tasarladığı Foldhome Üniteleri

Mini Basketbol Sahası

Mini Futbol Alanı

Özel Stüdyolar

Fitness Odası

Bilgi Masası ve Lobi

Koridorlar

Sebastien Leon Agneessens

Sebastien Leon Agneessens

Sebastien Leon Agneessens, Nef için sesle mimariyi birleştirerek Foldhome ünitelerinden karaoke, parti ve müzik odalarını ve Nef Flats Levent 163 için İstanbul ve Haliç’ten esinlenerek binanın üzerinde yer alan ses heykelini tasarladı. “The Golden Horn”adındaki bu heykelin küçük bir enstalasyonu da dünyanın en prestijli tasarım fuarlarından biri olan 100% Design London Fuarı’nda 21-25 Eylül 2011’de sergilenmiştir.

Kariyerini son 10 yılda pazarlama alanından sanat, küratörlük, müzisyenlik ve tasarımcılık alanlarına doğru genişleten Sebastien Leon Agneessens, Formavision'ın sanat direktörü ve kurucusudur. Kariyerine Armani ve ardından Chanel'de pazarlama uzmanı olarak başlamıştır. Advertising Age Dergisi tarafından "Sanat ve marketing'in kesişme noktasında, sağlam bir yere sahip bir adam" olarak nitelendirilmektedir. İşleri arasında; Coca Cola Atlanta Genel Merkezi'nin (The World Of Coca Cola) dizaynı, Diesel Denim Gallery/New York ve Starbucks Salon yer almaktadır.

Sebastien, Nef için de sesle mimariyi birleştirerek Foldhome ünitelerinden karaoke, parti ve müzik odalarını tasarladı. Ayrıca Sebastien Leon, Nef Flats Levent 163 için İstanbul ve Haliç’ten esinlenerek binanın üzerinde yer alan ses heykelini tasarladı.

“The Golden Horn” adındaki bu heykelin küçük bir enstalasyonu da dünyanın en prestijli tasarım fuarlarından biri olan 100% Design London Fuarı’nda 21-25 Eylül 2011’de sergilenmiştir. Dünyada bu fuara ilk defa katılan bir gayrimenkul geliştirme firması olarak Nef, hem fuarın hem de yerli ve yabancı basının en çok ilgi gösterdiği marka olmuştur. Paris Fashion Week, Art Basel ve 11 farklı fuara davet edilmiş, 40’ın üzerinde röportaj teklifi almış ve dünyanın en önemli dergilerinden Wired dergisinde röportajı yayınlanmıştır.

Tasarladığı Foldhome Üniteleri

Müzik Stüdyosu

Sanat Stüdyosu

Özel Sinema

Parti&Karaoke Odası

Şehir Manzarası (City View)

Alper Böler

Alper Böler

Ürün ve mobilya tasarımcısı Alper Böler, Alper Böler Tasarım'ı 2008'de kurdu. İlk koleksiyonu Housework: Design Domesticated, 2009 New York Design Week'te sergilendi.

Böler'in çalışmaları uluslararası platformda Wallpaper, Abitare, Interni, I.D., Frame ve Surface gibi yayınlarda yer buldu. Aynı zamanda uluslararası tasarımların konu edildiği Desire, Furnish ve Kelvin gibi kitaplarda da işlerinden bahsedilmektedir.

Aralık 2008'de, British Council tarafından verilen, jüri üyelerinin Ron Arad gibi uluslararası tasarımcı ve tasarım uzmanlarından oluştuğu, "Uluslararası Genç Girişimci Yarışması"nda 2.'lik ödülünü kazandı. Mayıs 2009'da, "Tasarımda kültür ve ortak hafıza" alanında konuşmacı olmak üzere, New York'taki Parsons the New School of Design'a davet edildi. 2009 yılında tasarladığı "Sema Kahve Masası" ile IF Design Award'ın kazananı oldu.

Tasarladığı Foldhome Üniteleri

PlayStation Odası

Stefan Boublil

Stefan Boublil

The Apartment Creative Agency kurucusu ve kreatif yönetmenidir. Küçük alanlardan dev kullanım alanları yaratan dünyaca ünlü Apartment Creative Agency bugüne kadar yaptığı birçok tasarımla adını dünyaya duyurdu.

Aynı zamanda "Meet At The Apartment"ın ortağı ve "theaptBROADCAST"in editoryal yönetmenidir. New York'taki NYC Residence'ın da tasarımını yapan Boublil'in NEF Flats Levent 163 projesi için hazırladığı tasarımlardan biri, 100% Design London Fuarı adaylarından oldu.

Tasarladığı Foldhome Üniteleri

Lobi / Giriş

Misafir Odası

Yönlendirme Tabelaları