Ne aramak istiyorsun?
Sonuçlar
Sonuç Bulundu
Download

16 günde 254 milyon TL’lik satış yaptı, sektöre Nef’es verdi

Son dönemde gayrimenkulde hayata geçen kampanyaların sektöre büyük hareketlilik getirdiğini ifade eden Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, “Nef olarak son 16 günde 254 milyon TL’lik satış yaptık. 1 Ocak-15 Haziran arası dönemdeki ciromuz da 610 milyon TL’yi aştı” dedi.

Gayrimenkul sektöründe son dönemde yaşanan hareketlilik markalı konut üreticilerinin satış rakamlarına da yansıdı. Faiz desteği ve 12 ay ödemesiz dönem gibi çok sayıda fırsatın sunulduğu bu dönemde, tüketicilerin Kovid-19 salgını nedeniyle erteledikleri taleplerini hızla öne aldıklarını ifade eden Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, “Konut desteği kapsamında, birinci el konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıl vade ve aylık yüzde 0,64 faizle başlatılan kampanya sektöre adeta nefes verdi. Her şeyden önce bunun için ekonomi yönetimine teşekkür etmek gerekiyor. Gayrimenkul sektörü, Türkiye ekonomisi için de lokomotif sektörlerden bir tanesi ve yaklaşık 200 alt sektörü besleyen önemli bir iş kolu. 3-4 yıl önceki dönemler gayrimenkul sektöründe faaliyet ortamının en iyi olduğu dönemler olarak hatırlanır ama bu dönem o zamanları da geride bıraktı. Sadece Nef olarak biz 16 günde 254 milyon TL’lik satış rakamına ulaştık. Bu sürede 202 ünitenin satışını gerçekleştirdik. Geçtiğimiz yıl ile kıyaslandığında bu dönemin nasıl bir hareketlilik getirdiği ortada” dedi.

YIL SONU HEDEFİMİZİ YUKARI YÖNLÜ REVİZE EDİYORUZ
Son dönemde yaşanan bu hareketlilikle birlikte 1 Ocak – 15 Haziran arası cirolarının da 610 milyon TL’ye ulaştığını sözlerine ekleyen Erden Timur, “Biz aslında bu yıl yola 1 milyar TL’lik bir ciro beklentisiyle çıkmıştık. Ama bugün geldiğimiz noktada bu hedefimizi yukarı yönlü revize edeceğiz” şeklinde konuştu.

NEF ONLINE’DA 900 SUNUM YAPTIK, CİROMUZ 52 MİLYON TL
Nef olarak son yıllarda dijital pazarlama metotlarına büyük yatırım yaptıklarını, bunun meyvelerini de bu pandemi sürecinde topladıklarını söyleyen Nef İcra Kurulu Üyesi Selçuk Çelik şunları kaydetti: “Artık Nef müşterileri telefon, tablet veya bilgisayarlarına hiçbir ek uygulama indirmeden Nef Online üzerinden yapacakları görüntülü görüşmelerde; proje hakkındaki tüm detaylara erişebiliyor, daire planlarını inceleyebiliyor, örnek daire ile bir Nef keşfi olan “Foldhome” ünitelerini sanal ortamda gezebiliyor ve satış danışmanıyla birebir kişiye özel ödeme planı çalışabiliyor. Ayrıca Nef Online üzerinden güvenli bir şekilde ödeme yapıp, anında konut sahibi olabiliyor. Hazır video konferans çözümlerini kullanmak yerine Nef’e özel olarak tasarlanan Nef Online, gayrimenkul sektöründe kullanılan en kapsamlı ve güvenli dijital satış ofisi olarak da dikkat çekiyor. Nef Online üzerinden Mart ortası - Mayıs ortası arası 2 aylık dönemde 900’ün üzerinden dijital sunum yaptık ve 52 milyon liralık satış cirosuna ulaştık.”

Foldhome Nef projelerine ilgiyi artırdı

Pandemi süreciyle birlikte tüketicilerin beklentilerinde de ciddi değişimler yaşandığını söyleyen Erden Timur, “Yeni normalde sosyal mesafenin daha rahat korunabileceği ve dışarıda daha fazla vakit geçirilebilecek müstakil, bahçeli ve geniş balkonlu evlere talebin arttığını görüyoruz. Evden çalışma uygulamasının artması ve özellikle yurtdışı tatil imkânlarının azalması nedeniyle Bodrum gibi tatil yörelerine ilgi de yine ivme kazandı. COVID-19 gelir düzeyinde etkilere yol açarken, yeni tüketici ihtiyaçları beraberinde inovasyonu getiriyor. Nef projelerinde bulunan Foldhome konseptimiz de aslında bu yeni normalin ihtiyaçlarına yanıt veren çok fazla unsuru; sosyal mesafeli yaşam kültürünün kurallarını bünyesinde barındırıyor. Yakaladığımız hızlı satışta tüm bunların önemli payı bulunuyor” dedi. 

Yıl sonunda satışlarda yüzde 5 büyüme görürüz
Başlatılan kampanyaya Nef Bahçelievler ve Nef Sancaktepe projeleriyle dahil olduklarını hatırlatan Timur, “Özellikle 750 bin TL’lik krediyle alınabilen gayrimenkuller tabii bu dönemde daha hızlı satılıyor. Ancak bu durum genel piyasayı çok canlandırdı. Bu şekilde giderse ülkemizde Nisan ve Mayıs ayı konut satışlarındaki erime telafi edilip, yıl sonunda geçen yılın en az yüzde 5 üstünde bir konut satışına ulaşılabilir” şeklinde konuştu. 

2 bin konut teslim edeceğiz
Tüm bu satış performansının yanında, 2020 yılını bir ‘teslim yılı’ olarak planladıklarını; bu pandemi sürecine rağmen bu yolda da emin adımlarla yola devam ettiklerini ifade eden Erden Timur şöyle devam etti: “Şantiyelerimizde pandemi döneminde tedarikçilerin teminlerinde yaşanan aksaklıklar sebebiyle bir miktar yavaşlama olsa da asla bir durma yaşanmadı.  Tabii ki bu süreç zaman planımızı biraz etkiledi ama şu an Nef Sancaktepe, Nef Çekmeköy, Nef Reserve Yalıkavak ve İnistanbul Konsept projelerimizde teslimlerimize başladık. Bu dönemde neredeyse 2 bin konutu aynı anda teslim ediyoruz. Bunun dışında, Nef Bahçelievler’de teslimlere kademeli olarak Ekim 2020’de başlamayı planlıyoruz. Tüm bunlar birlikte, son beş yılda teslim ettiğimiz daire sayımız da 8 bini aşacak.”

Anadolu’da konut ve yurt yapacağız 
Nef’in uzun süre önce gayrimenkul sektöründe yatırımlarını çeşitlendirmeye başladığına işaret eden Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, “Novu Merter’deki 1000 yataklı yurdumuz 4 yıldır aktif olarak çalışıyor. İstanbul’da yükseköğrenimde 1 milyonun üzerinde üniversite öğrencisi bulunuyor. Yurt yatırımına inanıyoruz, Sütlüce ve Kağıthane’de iki yeni Novu için çalışmamız devam ediyor. İstanbul dışında Anadolu şehirlerinin potansiyeli çok yüksek, bu şehirlerde araştırmalarımız devam ediyor. Eskişehir, Yalova, Kocaeli ve Sakarya gibi lokasyonlarda yurt ve konut projeleri geliştirmek üzereyiz. Hedefimiz 2023’de 10 şehirde Novu yurt markamız ile yer almak” dedi. 

3 ayda 54 bin metrekarelik arsa sattık

Nef’in Nef City 82 markası ile Kırşehir Kaman’da Hirfanlı Barajı’na sınır imarlı arsa geliştirmeye geçen yıl başladığını hatırlatan Erden Timur, “3 ayda 54 bin metrekarelik arsa satışı gerçekleştirdik. Alanların çoğu ticaretle uğraşan esnaflar veya İstanbul gibi büyük şehirlerden profesyoneller. Ancak bu alanda büyük yatırımlarımız olacak. Şimdi Ege taraflarında ve İzmir çevresinde yerlerimiz var. Ayrıca İstanbul’a yakın lokasyonlarda da planlama yapıyoruz. Biliyorsunuz ülkemizde yapılan arsa yatırımlarının yüzde 90’ı imarsız arsalara yapılıyor. Yol mu geçecek, nasıl bir şekil alacak bilinmeden. Biz ise öncelikle masterplanı olan, tüm tasarımı yapılmış, aslında şehircilik için son derece önemli olan ve kamu altyapı masrafı da olmayacak şekilde imarlı arsa satışı gerçekleştiriyoruz. Müşteri talep ederse satın aldıkları arsaların üzerine isterlerse mobil olacak şekilde, isterlerse geleneksel şekilde evlerini de inşa etmek için de çalışmalar yapıyoruz.” dedi. 

Nef Vakfı’nın salgınla mücadelesi sürüyor
Pandemi açıklandıktan kısa süre sonra Nef Vakfı’nın Salgınla Mücadele Aksiyon planı hazırladığını kaydeden Erden Timur, “Nef Vakfı Proje Danışma Heyeti ve Yürütme Kurulu oluşturduk.  Koruma siperliği, entübasyon kabini, numune alma kabini, dezenfeksiyon istasyonu, antibakteriyel tulum ve önlük üretimi gerçekleştirdik. 82 ilde 600’den fazla hastaneye 1.5 milyondan fazla ürün tedariki sağladık. Yine Nef Vakfı ve İhtiyaç Haritası’nın ortak projesi olarak ‘BirlikteKart’ı devreye aldık. Amaç pandeminin yaşandığı bu dönemde dar gelirli ailelerimize umut olmak; onların ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılayabilmek. Birlikte Kart ile POS cihazı olan tüm işletmelerde sadece gıda, hijyen ve eczane alışverişi yapabilir. İlk 10 bin BirlikteKart’ı Nef Vakfı bağışlayacak” dedi.

Diğer Haberler

Hedeflerin Konuşulduğu Nef Vizyon 2024 Çalıştayı Gerçekleştirildi
Nef Markası Sinema Perdesinde
23 Nisan’da Nef Coşkusu
Nef Ailemizin Yeni Üyesi: Forbes
Nef Mobil Uygulama Çok Yakında
Nef Arsa, Avrupa’da Bayilik Veriyor
GİSP Başkanı Erden Timur Oldu
Nef Arsa 2023 Yaz Festivalleri Lüleburgaz’da başlıyor
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İle NEF Vakfı’ndan Sosyal Hizmet Desteği İçin İş Birliği
Nef Filarmoni Orkestrası, dünyaca ünlü sanatçılarla aynı sahnede buluştu
NEF Çekmeköy’ün 3. etabında 327 konutun yarısı bir günde satıldı
Nef’ten Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne Yabancı Diller Yüksekokulu ile Bilim ve Teknoloji Merkezleri
Kempinski Türkiye'deki Büyümesini Nef Ortaklığıyla Güçlendiriyor
Büyük Taarruz‘un 100. Yılında Zafer rotasında düzenlenen ilk ultra maraton İzmir’de noktalandı
Nef Reserve Gölköy’de ‘Greek Night’
16. Contemporary İstanbul Nef özel söyleşisi
Nef Vakfı
Salgınla mücadeleye Nef’es verdi
16 günde 254 milyon TL’lik satış yaptı, sektöre Nef’es verdi
Tarihteki en kârlı yatırım
Nef Sapanca ön talep topluyor! Yeni proje!
Nef Vakfı ve İhtiyaç Haritası'ndan ‘Bir Destek, Bir Yuva’ Projesi
Nef dijital satış ofisi “Nef Online” açıldı
Nef Sancaktepe’de Teslimler Başladı
Nef Web Sitesini Yeniledi, Talep Bırakma Oranı %137 Arttı
Nef’ten Bir Ev Alınca 25 Tane Daha Eviniz Olacak
Nef’ten İki Günde 103 Milyon Liralık satış
Konut Kredisinde Düşen Faizler, Gayrimenkul Sektörüne Nefes Aldırıyor
Nef “İyilik Hareketi” Başlatıyor
Nef’ten Toplam 368 Milyon TL Tahvil Ödemesi
Nef Reserve Yalıkavak’tan Anne-Babalara Bodrum Müjdesi!
Türkiye'nin En Değerli Gayrimenkul Markası Olduk
Nef, 2019’da Konut Teslimlerine Devam Ediyor
‘Nef’is Sezon
En Beğenilen Konut Markası Yine Nef Oldu
​​​​​​​Sektörün En İtibarlı Markası Nef
Yeni Projemiz Nef Ortayaka'da 3 Günde 152 Satış
Nef, Dünyada 10 metropole Türk imzası atacak
Nef, Ödenmiş Sermayesini 406,6 Milyon TL Artırdı
GYİAD, Eşitlik Hareketi ile İş Dünyasında Cinsiyet Eşitsizliğine ‘Dur’
Nef Çamlıtepe Rekor Kırdı!
Nef’e EBA’dan ‘Sosyal Sorumluluk ve Çevre Bilinci’ Ödülü
Nef, EBRD ile Ortak Gayrimenkul Geliştirecek
Galatasaray’ın Yeni “Nef”esi
FC Barcelona’nın yeni sponsoru Nef
Nef'le Sarı Kırmızı Hayaller Gerçek Oluyor!
Antonis Remos, Nef ile Bodrum’da
Mozart’ın Gizli Kalan Eseri İlk Kez İstanbul’da Seslendirilecek!
Nef 163 Deprem Dayanıklılık Bilgilendirmesi
Nef Sanat Emine Timur
NEF Yönetim Kurulu Başkanı-Erden Timur Balon var dendi
Nef Anadolu Ajansı Erden Timur
Nef Erden Timur Bloomberg HT 06.03.2023
Nef Hürriyet Erden Timur Ocak 2023
Nef Erden Timur Bloomberg HT 31 Ocak 2023
Nef Sanat’tan bir ilk: Nef Filarmoni Orkestrası, AKM’de düzenleyeceği konserle dünyaca ünlü sanatçıları sanatseverlerle buluşturuyor
NEF Çekmeköy’ün 3. etabında 327 konutun yarısı bir günde satıldı
Nef Vakfı ile Hilal'in Aşevi Kampanyası
ZAFER ULTRA MARATONU SINIRLARI AŞTI
Nef Arsa Basın Bülteni Gaziantep
Nef Vakfı'ndan Karşılıksız Burs