Ne aramak istiyorsun?
Sonuçlar
Sonuç Bulundu
Filarmoni

Nef Sanat’tan bir ilk: Nef Filarmoni Orkestrası, AKM’de düzenleyeceği konserle dünyaca ünlü sanatçıları sanatseverlerle buluşturuyor

Bugüne kadar hayata geçirdiği projeler ile topluma, spora, eğitime, bilime ve birçok sosyal alana katkı sağlayan Nef, şimdi de Nef Sanat’la sanat dünyasına yeni bir nefes getiriyor. Müzikseverleri dünyaca ünlü sanatçılarla buluşturmayı hedefleyen Nef Sanat’ın bu özel konseri 17 Ocak’ta Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.

Hayata geçirdiği çok sayıda proje ile toplumsal farkındalığa katkı sunan ve sanatın iyileştirici ve birleştirici gücüne inanan Nef, şimdi de Nef Sanat oluşumu ile çok sayıda etkinliği sanatseverler ile buluşturacak.

Şef Orhan Şallıel’in orkestra şefliği yapacağı ve Genel Sanat Yönetmeni Murat Salim Tokaç’ın değerli katkılarıyla düzenlenen konserde, opera dünyasındaki benzersiz yükselişi ile tüm dikkatleri üzerine çeken Kontrtenor Nils Wanderer ve St. Peterbursg keman ekolünün en önemli temsilcilerinden Chingiz Osmanov aynı sahnede İstanbullu müzikseverlere unutamayacakları bir müzik şöleni yaşatacak.

“Müziğin evrensel dili insanların arasındaki bağları güçlendiriyor”

Nef’in sanata destek vermek ve sanatseverleri bir araya getirmek amacıyla hayata geçirdiği Nef Sanat, Nef Filarmoni Orkestrası ile 4 yıldır faaliyetlerini devam ettiren ve sanata yatırımlarını sürdüren Nef’in yeni sanat oluşumu…Nef Filarmoni Orkestrası ile bugüne kadar İstanbul ve Ankara’da dikkat çeken temalarla binlerce kişinin katıldığı konserler hayata geçiren Nef, Nef Sanat ile 2023 yılının ilk konserinde dünyaca ünlü sanatçıları ağırlayarak sanatseverlere ulaşmayı hedefliyor.

Nef Sanat ile topluma kültürel fayda sağlamayı hedeflediklerini belirten Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, ‘’İnsanın en temel ihtiyacı özgürlük; sanat ise bu ihtiyacın en önemli aracı. Toplumların bilinçlenmesi, zenginleşmesi ve güçlenmesi için sanata yatırım yapmak kaçınılmaz… Bir toplumun yaratıcılığa, özgür duygu ve düşüncelere verdiği değere baktığınızda sanattaki gelişmişliğinin ne kadar orantılı olduğunu görüyoruz.’’ dedi. Timur, Nef Vakfı ile yıllardır farklı alanlara yaptıkları yatırımlara dikkat çekerek ‘’Nef olarak topluma katkı sağlama konusunda kendimizi sorumlu hissediyoruz. İnsanımız özgür olsun, mutlu olsun, kendini iyi hissetsin istiyoruz. Siz de biliyorsunuz; Nef Vakfı ile yüzbinlerce insanın hayatına dokunduk şimdiye kadar... Spora, sanata, bilime, eğitime, gençlere vb. birçok alana yatırım yaptık. Yaptığımız bu işlerin sonuçlarına baktığımızda hep toplumsal bir fayda sağladık, hem de insanların kendisini daha iyi ve özgür hissetmesine vesile olduk. Sanatın en değerli dallarından

müzik ile evrensel duygulara ve düşüncelere hitap edecek Nef Sanat’ı sanatseverlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Çünkü müzik evrensel…Belki konuştuğumuz diller, kültürler, tarih farklılık gösterse de dünya üzerindeki herkesi birbirine bağlayabilen, anlamlı bağ oluşturabilen yegâne şey müzik…’’ dedi.

Erden Timur, Nef Sanat ile alanında değerli sanatçıların katılımıyla müziğin ve hatta sanatın birçok dalında sanatseverlerle buluşmaya ve toplumda farkındalık oluşturmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

AKM “Türk Telekom Opera Salonu”nda bir ilk

2021 yılından itibaren üst üste kazandığı sayısız birincilikle tüm dünyada dikkatleri üzerine çekmeyi başaran genç kontrtenor Nils Wanderer, Almanya’nın en prestijli opera evi “Die Deutsche Oper am Rhein” başta olmak üzere Avrupa’nın en seçkin opera sahnelerinden gelen tekliflerle, 2023-24 sezonunda adından çok söz ettirecek sıra dışı bir yetenek olarak göze çarpıyor.

Sahip olduğu yıldız ışığı, dikkat çekici benzersiz sesi ve sıra dışı aktörlük yeteneği ile son bir yılda neredeyse katıldığı tüm yarışmaları birincilikle kazanan ve kariyer basamaklarını çok hızla çıkan Nils Wanderer, son olarak 2022 Ekim ayında dünyanın en prestijli şan yarışması kabul edilen dünyaca ünlü tenor Placido Domingo’nun kurucusu olduğu “ Operalia” yarışmasında ikincilik kazanarak ne denli güçlü bir ses olduğunu tüm dünyaya kanıtlamış oldu. Genç kontrtenor bu başarısının ardından 2022 Kasım ayında, dünyanın en prestijli klasik müzik yapım firması “Deutsche Grammophon”dan gelen teklifle de kariyerini taçlandırdı.

Nef Sanat bünyesindeki Nef Filarmoni Orkestrası’nın gerçekleşticeği gala niteliğini taşıyan bu konser, İstanbullu klasik müzik ve opera severlerin ilk defa deneyimleyeceği bir konser olacak.

Müziğin ustaları sanatseverlerle buluşuyor

Günümüzün en yetenekli keman sanatçılarından Chingiz Osmanov, 2002'den bu yana St Petersburg Oda Orkestrası Solistleri üyesi ve 2013'ten beri St Petersburg Devlet Senfoni Orkestrası'nın baş kemancısı olarak görev yapıyor.

Osmanov, bugüne kadar Goyang'da Aram Nuri Konser Salonu, Goyang, Güney Kore, Rosengarten Hall, Mannheim, Londra Kolezyumu, İsrail Opera Binası, Tel Aviv, Moskova Müzik Evi ve Glazunov’da solist ve oda müzisyeni olarak sahne aldı.

Uluslararası başarılara imza atan bir şef

Klasik müzik, Türk müziği ve çok sesli müzik alanında öncü çalışmalarıyla fark yaratan şef Orhan Şallıel, İstanbul Devlet Opera ve Balesi şefliği, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası kurucu şefliği, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası şefliğindeki çalışmaları ardından, Çukurova Devlet

Senfoni Orkestrası’nın şefi ve genel sanat yönetmeni olarak sanatseverle buluşmaya devam ediyor.

Yurt dışında Hollanda, Danimarka, Finlandiya, Almanya, ABD, Çin, Meksika, Japonya, İspanya, Polonya, Kolombiya, Özbekistan, Macaristan, Kore, Katar ve Rusya’da birçok senfoni orkestrası yöneten Şallıel, Kolombiya Medellin'de EAFIT Senfoni Orkestrası’nın daimi konuk şefi olarak uluslararası başarılara imza atıyor. 

Dünya müziği Türk Müziği ile buluşuyor

Prof. Dr. Murat Salim Tokaç ise; tıp doktoru olmasının yanı sıra sanat kariyerine 1991 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Samsun Devlet Klâsik Türk Müziği Korosu’na ney ve tanbur sanatçısı olarak başladı. 2004 yılında aynı koronun şefliğine getirildi. 2007 yılında kurucusu olduğu İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu’na Sanat Yönetmeni olarak atandı. Sanatsal kariyerini akademik alanda yaptığı çalışmaları ile taçlandırdı. Enstrüman solisti olarak resitaller verdi. Değişik topluluklarla ve ferdi olarak dünyanın dört bir yanında konserlerde sanatseverlerle buluştu. Klâsik Türk Müziğinin zirvesi kabul edilen büyük bestekâr Itrî’ye ait yapmış olduğu külliyat çalışması ise kültür mirasımız için önemli bir kazanım oldu.

Diğer Haberler

Hedeflerin Konuşulduğu Nef Vizyon 2024 Çalıştayı Gerçekleştirildi
Nef Markası Sinema Perdesinde
23 Nisan’da Nef Coşkusu
Nef Ailemizin Yeni Üyesi: Forbes
Nef Mobil Uygulama Çok Yakında
Nef Arsa, Avrupa’da Bayilik Veriyor
GİSP Başkanı Erden Timur Oldu
Nef Arsa 2023 Yaz Festivalleri Lüleburgaz’da başlıyor
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İle NEF Vakfı’ndan Sosyal Hizmet Desteği İçin İş Birliği
Nef Filarmoni Orkestrası, dünyaca ünlü sanatçılarla aynı sahnede buluştu
NEF Çekmeköy’ün 3. etabında 327 konutun yarısı bir günde satıldı
Nef’ten Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne Yabancı Diller Yüksekokulu ile Bilim ve Teknoloji Merkezleri
Kempinski Türkiye'deki Büyümesini Nef Ortaklığıyla Güçlendiriyor
Büyük Taarruz‘un 100. Yılında Zafer rotasında düzenlenen ilk ultra maraton İzmir’de noktalandı
Nef Reserve Gölköy’de ‘Greek Night’
16. Contemporary İstanbul Nef özel söyleşisi
Nef Vakfı
Salgınla mücadeleye Nef’es verdi
16 günde 254 milyon TL’lik satış yaptı, sektöre Nef’es verdi
Tarihteki en kârlı yatırım
Nef Sapanca ön talep topluyor! Yeni proje!
Nef Vakfı ve İhtiyaç Haritası'ndan ‘Bir Destek, Bir Yuva’ Projesi
Nef dijital satış ofisi “Nef Online” açıldı
Nef Sancaktepe’de Teslimler Başladı
Nef Web Sitesini Yeniledi, Talep Bırakma Oranı %137 Arttı
Nef’ten Bir Ev Alınca 25 Tane Daha Eviniz Olacak
Nef’ten İki Günde 103 Milyon Liralık satış
Konut Kredisinde Düşen Faizler, Gayrimenkul Sektörüne Nefes Aldırıyor
Nef “İyilik Hareketi” Başlatıyor
Nef’ten Toplam 368 Milyon TL Tahvil Ödemesi
Nef Reserve Yalıkavak’tan Anne-Babalara Bodrum Müjdesi!
Türkiye'nin En Değerli Gayrimenkul Markası Olduk
Nef, 2019’da Konut Teslimlerine Devam Ediyor
‘Nef’is Sezon
En Beğenilen Konut Markası Yine Nef Oldu
​​​​​​​Sektörün En İtibarlı Markası Nef
Yeni Projemiz Nef Ortayaka'da 3 Günde 152 Satış
Nef, Dünyada 10 metropole Türk imzası atacak
Nef, Ödenmiş Sermayesini 406,6 Milyon TL Artırdı
GYİAD, Eşitlik Hareketi ile İş Dünyasında Cinsiyet Eşitsizliğine ‘Dur’
Nef Çamlıtepe Rekor Kırdı!
Nef’e EBA’dan ‘Sosyal Sorumluluk ve Çevre Bilinci’ Ödülü
Nef, EBRD ile Ortak Gayrimenkul Geliştirecek
Galatasaray’ın Yeni “Nef”esi
FC Barcelona’nın yeni sponsoru Nef
Nef'le Sarı Kırmızı Hayaller Gerçek Oluyor!
Antonis Remos, Nef ile Bodrum’da
Mozart’ın Gizli Kalan Eseri İlk Kez İstanbul’da Seslendirilecek!
Nef 163 Deprem Dayanıklılık Bilgilendirmesi
Nef Sanat Emine Timur
NEF Yönetim Kurulu Başkanı-Erden Timur Balon var dendi
Nef Anadolu Ajansı Erden Timur
Nef Erden Timur Bloomberg HT 06.03.2023
Nef Hürriyet Erden Timur Ocak 2023
Nef Erden Timur Bloomberg HT 31 Ocak 2023
Nef Sanat’tan bir ilk: Nef Filarmoni Orkestrası, AKM’de düzenleyeceği konserle dünyaca ünlü sanatçıları sanatseverlerle buluşturuyor
NEF Çekmeköy’ün 3. etabında 327 konutun yarısı bir günde satıldı
Nef Vakfı ile Hilal'in Aşevi Kampanyası
ZAFER ULTRA MARATONU SINIRLARI AŞTI
Nef Arsa Basın Bülteni Gaziantep
Nef Vakfı'ndan Karşılıksız Burs