Nef'i kurarken kendimize bir söz verdik;

Dokunduğumuz herkese yeni bir nefes vermek...

Nef olarak, kuruluş felsefemiz doğrultusunda, nefes gibi can veren ve yaşamın vazgeçilmezi haline gelen işler yapmak için yola çıktık; varoluş amacımızı sosyal sorumluluk ve topluma katkı sağlamak olarak tanımladık. Bir sosyal şirket olma felsefesiyle kurduğumuz Nef'te, sosyal bilinç odaklı bu yeni şirket modelimiz ile sosyal sorumluluğu şirketimizin ana faaliyet alanı olarak konumlandırdık.

İlk günden bugüne dağıtılabilir kârımızın yarısından fazlasını sosyal sorumluluk projelerine yatırdık. İcra Kurulu Başkanımız Erden Timur, önde gelen ekonomi dergilerinden biri tarafından gerçekleştirilen ‘Gönlü Zenginler’ araştırmasında, 2012 yılından bu yana Türkiye'nin en çok bağış yapan iş insanların arasında yer alıyor.

Gelecek yıllarda özgün sosyal sorumluluk projeleri yaratmaya ve örnek bir sosyal şirket olma yolunda emin ve sağlam adımlar atmaya devam edeceğiz. Hedefimiz Türkiye'de sosyal şirket modelinin yaygınlaşmasını sağlamaktır. Bu hedefe doğru koşarken de en büyük desteği, kuruluş felsefemizden aldığımız güçle sayısı her geçen gün artan ve daha iyisini yapmaya çalışan neferlerimizden alıyoruz.

Vakıf Kimliği

Toplumsal potansiyelin gelişimini sağlamak ve toplumsal duyarlılık bilincini gelecek nesillere aktarmak için özgün, yenilikçi ve kalıcı değerler oluşturarak, dokunduğumuz insanların hayatında fark ve farkındalık yaratmak amacıyla NEF çatısı altında çalışmalarımıza başladık.
İnsanların dertleri ile dertlenmek, hayatlarına değer katabilmenin, yaptığını anlatmaktan ziyade eyleme geçirmeyi gerektirdiğini bilerek 2015 yılında vakıf kimliğine geçtik ve çıktığımız yolda bize katılmak isteyen gönüllülerle buluşmaya başladık. İnanıyoruz ki verdiğimiz bizimdir, elimizde tuttuğumuz değil. Ve bizler verdiğimiz kadar zenginiz, varlığımız kadar değil...

Varoluş sebebimiz;

insanların dertleri ile dertlenmek, hayatlarına değer katmak...

Değerlerimiz

Gönüllü, duyarlı

Özüne güvenen, özüne inanan

Dert ile dertlenen

Sorumluluk hisseden, borçlu bilen

Hizmette fark gözetmeyen

Zamansız etik değerlerin takibi

Daha iyiyi gözeten

Anlam katan, değer veren...