Doğada Yaşam; Kaz Dağları'nda Ahengi Duymak ve Nefes Almayı Hatırlamak için 5 Neden

Kaz Dağları'nda Ahengi Duymak ve Nefes Almayı Hatırlamak için 5 Neden

Yaşamdan beklentimiz ne? Ne istiyoruz? Nasıl bir yerde uyanmak, nasıl bir yerde uyumak istiyoruz? Korna seslerinin, insan gürültüsüyle harmanlandığı metropol hayatının yerine, Kaz Dağları'nda Nefes alabileceğimiz bir yaşamın olabileceğini düşündünüz mü?

Size, 5 maddede Doğada yaşamın, Kaz Dağları’nda Nef Arsa'nın sunduğu konfordan bahsedeceğiz.

Gözlerinizi kapatın. Saat 8 ve gözleriniz, hafif açık kalmış pencerenizden içeri giren rüzgâr, kuş sesleri ve yeşilin muazzam kokusuna açılıyor. Kaz Dağları'nın eşsiz manzarasıyla uyanıyorsunuz ve camın önünde gerinip derin bir Nef’es alıyorsunuz. Usul usul hareket ediyorsunuz çünkü geç kalmanızı engelleyecek bir trafik yok. Kahvenizi demlemek için mutfağa yöneliyorsunuz ve az sonra tertemiz orman havasına, taze kahve kokusu dâhil oluyor.

Hissettiniz değil mi? Kaz Dağları'nda, Nef Arsa'da zihninizin stressiz, sadece yaşamak için uyandığı o sabahı en az bizim kadar hissettiniz. Aslında maddelere ihtiyacımız yok. Çünkü Kaz Dağları, doğanın nefesini alabileceğiniz bir evren sunuyor.

Ama söz verdiğimiz gibi bunu 5 maddede, neden Kaz Dağları’nda bir Arsa’ya sahip olmanız gerektiğinizi size sıralayacağız;

  1. Mutluluk Hormonu Endorfin

Bilimsel verilere göre, açık havada zaman geçirmek, yürümek, spor yapmak mutluluk hormonu olarak bilinen endorfini salgıladığı için insanlardaki depresyon riski en aza iniyor. Nef Arsa Kaz Dağları’nda uyanıp, temiz bir Nef’es almak ve günü sağlıklı bir bilinçle planlamak mümkün.

  1. Kurtlarla Koşan İnsanlar

Hayatın koşturmasında, zorunluluklar etrafında inşa ettiğimiz çemberi genişletip, tercihlerimiz doğrultusunda yaşamaya başlayabilmek için Kaz Dağları'ndaki Nef Arsa'da dinlenmeye, uzaklaşmaya duyulan ihtiyaç.

  1. Keşif Duygusu

Kuzey Ege’nin incisi Kaz Dağları, turizmin uğrak yeri olan Cunda’ya, Assos’sa komşu olmak, tarihi yerleri gezme fırsatı ve kendi tarihini özgürce yazabilme imkânı.

  1. Keyfine Göre Planlama

Kalabalığın içinde sesini duyuramadığın anlarda, dinleyebildiğin ve dinlenebildiğin bir alanın açılması için Nef Arsa Kaz Dağları'ndaki gibi sosyal alan imkânı ve ister arkadaşlarınla, istersen yeni tanışacağın arkadaşlarınla sosyal alanların tadını çıkarabilmen mümkün. Bırak kahkahalarına orman şahit olsun.

  1. Temel İhtiyaç Nefes

Doğa sakindir. Bir ahengi vardır ve biz de doğada o ahenge ayak uydururuz. İnsanın, stressiz ve yenilenerek yaşaması mümkündür. Özellikle Nef Arsa Kaz Dağları Fold Village sayesinde bu durum bir lüks değil, temel ihtiyaç haline geldi.

Nef Arsa Kaz Dağları Fold Village; tazelenmenin, oksijenin iyileştirici ve canlandırıcı gücünün yanı sıra durulmuş zihinlerde mutlu anların ve anıların tadını çıkarmak, Kaz Dağları'nda, doğayla iç içe yaşamada konforu mümkün kılan en güçlü maddelerden biri.

28.09.2023 - Blog