Evinizde olmasını hayal ettiğiniz ama bir eve sığamayacak alanlar, Foldhome'la dilediğiniz zaman evinize ekleniyor.

Foldhome dünyada ilk kez Nef projelerinde uygulanıyor. Nef, Foldhome'un temel amacını "bir eve sığmayacak tüm odaların katlanarak eve dahil edilmesini sağlamak" olarak açıklıyor. Alışılmış sosyal tesislerden tamamen farklı ve kişiye özel kullanım alanlarından oluşan Foldhome'un en önemli özelliklerinden biri "kullan-öde" sistemi. "Kullan-öde" sistemiyle kullanmadığınız bir alan için sizden hiçbir ücret alınmıyor ya da aidatınıza hiçbir ücret eklenmiyor. Kişiye özel tanımlanmış kartlarla kullanabileceğiniz Foldhome ünitelerini arkadaşlarınızla birlikte evinize ait özel bir alan olarak kullanabilirsiniz.

Foldhome

Kişisel kullanım içindir.

Evinizin bir odası gibidir.

Aidat gerektirmez.

Kullan-öde sistemiyle çalışır.

Kullanılmayan alanlar için ödeme yapılmaz.

Tesisler eskidiğinde veya onarılması gerektiğinde kimseden para toplanmaz bu gider amortismandan karşılanır.

Sosyal Tesis

Ortak kullanım içindir.

Ortak kullanım alanıdır.

Aidat ödenir.

Kullanılmasa bile ödeme yapılır.

Tüm tesisleri içeren toplu aidat ödenir.

Eskidiğinde veya onarılması gerektiğinde daire sahiplerinden para toplanır.

Foldhome Avantajları

  • Bir evin içine sığamayacak, hatta alışılmış sitelerin sosyal tesislerinin kapsayamayacağı kadar farklı odalar yaratan Foldhome sistemi, 5000 m2’lik bir evin sahip olabileceği özellikleri sunan mimari bir yaklaşımdır.
  • Bir Nef keşfi olan Foldhome, Türkiye’de ve dünyada ilk defa Nef tarafından uygulanmaktadır.
  • Foldhome’un Türkiye patenti Nef’e ait olup, uluslararası patenti için de İsviçre’de World Intellectual Property Organization’a başvuru yapılmıştır.
  • Foldhome’un temel amacı evinize sığmayacak tüm odaların katlanarak evinize dahil edilmesini sağlamaktır.
  • Böylece siz istediğiniz zaman, istediğiniz odayı evinize ekleyebilir, istediğiniz zaman çıkarabilirsiniz.
  • Kişiye özel kullanım alanlarından oluşan Foldhome’un en önemli özelliklerinden biri kullan-öde sistemidir.Yani kullanılmayan bir alan için dairelerden ayrı bir ücret alınmaz ya da aidata eklenmez.
  • Daire sakinlerine dağıtılacak kişiye özel tanımlanmış kartlarla kullanılabilecek Foldhome odalarında, kullan-öde sistemiyle giriş yapılır ve sakinler odaları kendi özel alanları gibi kullanabilir.
  • Foldhome üniteleri, her projede, her hedef kitlenin beklentileri ve ihtiyaçları analiz edilerek projeye özel tasarlanmaktadır.

Fold Office

Foldoffice ile 1000 m2'lik ofislerde bulunan ve ihtiyacınız olan her şey 60 m2'lik ofisinize ekleniyor. Ortak kullanım alanı sistemine dayanan Foldoffice, ofis sahiplerini ihtiyaç duymadıkları halde metrekarelere mecbur kalıp daha fazla kira ödemekten kurtarıyor. Bir Nef keşfi olan Foldhome’dan sonra Nef Offices için de Foldoffice’ler yaratıldı. Nef Offices ihtiyaca göre istenilen m2’de ofise sahip olmayı sağlarken, ortak kullanım alanı sistemine dayanan Foldoffice ise;

Fold Office
Avantajları

İhtiyaç olmadığı halde daha büyük metrekarelere mecbur kalıp daha fazla ödemekten kurtarıyor.

Ortak kullanım alanları ve verimlilik saptayan standartları sayesinde sabit giderleri azaltıyor.

İhtiyaç duyulan fakat 1000 m2 ve daha büyük ofislerde bile bulunmayan olanaklar, en küçük m2’ye sahip ofislerde bile sunuluyor.

* Foldhome kullanım koşulları için tıklayınız.